,,W zimie Kultura nie śpi!”

Na czas ferii od 16 do 27 lutego Miejsko – Gminny Ośrodek Promocji Kultury w Koziegłowach przygotował wyjątkowy program zajęć dla dzieci z Gminy Koziegłowy.

Tegoroczna akcja odbyła się pod hasłem ,,W zimę kultura nie śpi!”. W programie znalazły się różnorodne propozycje spędzania wolnego czasu. Dla wszystkich fanów kinematografii przygotowano ,,Bajkowe Poranki”. Codziennie w godzinach porannych dzieci mogły zobaczyć bohaterów swoich ulubionych bajek. Po seansach filmowych na dzieci czekały różnorodne atrakcje.

Aby przełamać nieśmiałość i lepiej poznać uczestników wspólnych zabaw dzieci wzięły udział w grach i działaniach integracyjnych, które pomogły im przełamać pierwsze lody. Już po krótkiej chwili wspólnej zabawy nawiązały się nowe znajomości i przyjaźnie, które z pewnością przetrwają próbę czasu.

Jednym z punktów programu było spotkanie z Państwową Inspekcją Pracy w Katowicach, która przygotowała dla podopiecznych MGOPK konkurs plastycznych pt. ,,Bezpieczne ferie”. Konkurs poruszał temat zachowania bezpieczeństwa w różnych, życiowych sytuacjach. Wszystkie dzieci wykonały piękne prace plastyczne nawiązujące do tematu prelekcji, które następnie zostały nagrodzone upominkami.

W związku ze zbliżającym się dniem Babci i Dziadka milusińscy zostali zaproszeni na warsztaty plastyczne ,,Sprawmy radość naszym Dziadkom”. Najmłodsi mieli świetną okazję na przygotowanie wyjątkowych prezentów dla swoich najbliższych.

Pierwszy tydzień ferii zakończył spektakl teatralny pt. ,,Książę i Żebrak” w wykonaniu Aktorów Teatru ART-RE z Krakowa. Niemal wszystkie miejsca zostały zajęte przez dzieci, oczekujące na spektakl. Samo widowisko bardzo spodobało się publiczności, czego wyrazem było nagrodzenie aktorów gromkimi brawami.

Po weekendzie przyszedł czas na ostatni tydzień zimowych ferii.

Dużym zainteresowaniem najmłodszych cieszyły się warsztaty kulinarne pod hasłem ,,Smaki Świata” przygotowane przez Panią Iwonę Chmurzewską. Mali uczestnicy ochoczo zabrali się do pracy i po pewnej chwili na stole zaczęły pojawiać się pyszne sałatki i wymyślne, smaczne dania, których nie powstydzili by się najlepsi szefowie kuchni.

Niebywałą atrakcją był wtorkowy wyjazd do Parku Wodnego w Łazach. Ponad dwie godziny wodnego szaleństwa, śmiechu i zabawy sprawiły wiele radości dzieciom i ich opiekunom.

Po udanym pływaniu, nadszedł czas na warsztaty ceramiczne, które pozwoliły z uczestników uwolnić drzemiącą, artystyczną energie i przełożyć ją na prace wykonane z gliny.

I tak ze zwykłych glinianych kostek powstały najróżniejsze twory dziecięcej wyobraźni prezentowane pod tym artykułem.

W czwartek do Biblioteki w Koziegłowach przybył na spotkanie z dziećmi wyjątkowy gość. Był nim Marcel Kolasa – strażak Państwowej Straży Pożarnej w Jastrzębiu – Zdroju.

Pan Marcel przybliżył najmłodszym tajniki bezpiecznego zachowania się w sytuacjach zagrożenia, opowiedział o tajnikach pracy strażaków, przekazał bezcenną wiedzę dotyczącą ratowania ludzkiego życia.

Ostatnim punktem programu akcji ,,W zimę Kultura nie śpi” była ,,Noc w Kulturze”.

Na tą wyjątkową noc dzieci czekały z niecierpliwością, ponieważ zawsze obfituje ona w różnorodne i ciekawe zabawy i atrakcje, które na pewno zapamiętają na długo.

Ferie z Kulturą zostały zakończone w sobotni poranek i cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i rodziców. Zapraszamy na inne cykliczne działania adresowane do dzieci. Niech Animacja trwa.