Koncert Noworoczny

W sobotę 14 stycznia 2017 roku na scenie widowiskowej Miejsko Gminnego Ośrodka Promocji Kultury w Koziegłowach odbył się Koncert Noworoczny pod Honorowym Patronatem Burmistrza GiM Koziegłowy Pana Jacka Ślęczki. Koncert jest zwieńczeniem całorocznej działalności artystycznej MGOPK.

Koncert zainaugurowała Gminna Orkiestra Dęta, która wykonała wiązankę melodii tanecznych wpisujących się w klimaty karnawałowe. Bisy i aplauz orkiestry spowodowały wprowadzenie nas w w niezwykły świat artystycznych wątków. Następnie wystąpili soliści z Studia Piosenki: Karolina Garleja, Kinga Żak Wiktoria Nawara, Maria Konopka, Klaudia Krawiec, Patryk Nowak, Amanda Kaim, Paulina Musialik, Szymon Matyja, Adrianna Pala, którzy zaśpiewali kilka znakomitych piosenek. Trzeba podkreślić, że młodzi piosenkarze w minionym roku zdobywali liczne nagrody i wyróżnienia.

Wszyscy soliści zaprezentowali wysoki poziom artystyczny, radząc sobie wyśmienicie z bardziej wymagającymi piosenkami.

Koncert uświetnił także GZPiT ,,Koziegłowy” grupa młodsza i starsza. Bogaty program artystyczny zaprezentowany przez GZPiT ,,Koziegłowy” został bardzo ciepło przyjęty przez publiczność. Suita tańców krakowskich i wiązanka melodii śląskich długo wybrzmiewała i zachwycała.

Swój debiut w tegorocznym występie zaliczyła grupa ,,Jambomaniacy”, młodzi muzycy na afrykańskich bębnach zagrali bardzo rytmiczną muzykę . Ich inauguracja powiodła się i zapewne wzmocni dążenie do dalszej pracy

Na zakończenie Koncertu Noworocznego zaprezentowały się Panie z Koziegłowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, które przygotowały odważny układ choreograficzny do muzyki ,,My Słowianie i Kankan”. Takich show rozgrzał publicznośc wprowadził nas w prawdziwy świat muzyki, tańca kunsztu scenicznego.

Koncert Noworoczny był dobrą okazja do zaprezentowania naszych gminnych artystów, którzy wkładają wiele pracy i serca w swoje występy.

Dyrektor MGOPK w Koziegłowach Pani Renata Garleja dziękuje wszystkim artystom i instruktorom za całoroczną , pracę i wkład kulturowy na rzecz Gminy i Miasta Koziegłowy oraz dziękuje licznie zgromadzonej publiczności za niesamowity odbiór i tworzenie wyjątkowej atmosfery, która wszystkim udzielała się w trakcie Koncertu.