Święto Trzech Króli, Koncert ,,W drodze do Betlejem”

 

Epifania, Objawienie Pańskie zwane potocznie Świętem Trzech Króli w tym roku w Gminie Koziegłowy miało wyjątkową oprawę.

Dzień Objawienia Pańskiego świętowano poprzez Orszak Trzech Króli, uliczne jasełka i wspólne śpiewanie kolęd, a wszystko to dla mieszkańców Gminy zorganizował MGOPK w Koziegłowach wraz

z Gminnym Zespołem Pieśni i Tańca ,,Koziegłowy” oraz Zespołem Folklorystycznym ,,Złoty Kłos”

ze Starej Huty.

Uroczysty koncert kolęd ,,W drodze do Betlejem” odbył się w Sanktuarium Św. Antoniego z Padwy

w Koziegłówkach. W pięknym, zabytkowym wnętrzu zgromadzona publiczność mogła razem z Zespołami zaśpiewać popularne kolędy i pastorałki.

Kolejnym punktem był Orszak Trzech Króli, który tradycyjnie wyruszył spod kościoła

Św. Marii Magdaleny w Koziegłowach na płytę Rynku. Tegoroczny Orszak wzbogacono inscenizacjami jasełkowymi, był więc Poseł obwieszczający spis ludności, gospoda w której odmówiono noclegu Marii i Józefowi, Dwór Heroda, Trzej Królowie wędrujący do stajenki, pasterze, nie zabrakło Aniołów i Diabełków, Rycerzy zdążających do Stajenki aby powitać nowonarodzone Dziecię. Zwieńczeniem Orszaku był koncert kolęd w wykonaniu Gminnego Zespołu Pieśni i Tańca ,,Koziegłowy” oraz Zespołu Folklorystycznego ,,Złoty Kłos” ze Starej Huty.

Orszak co roku przyciąga mieszkańców chcących zobaczyć to wyjątkowe widowisko, wśród nich był burmistrz Jacek Ślęczka, ksiądz proboszcz Robert Nemś, radni gminni.

Patrząc na zgromadzoną publiczność serce dosłownie się raduje. Ta polska, niezmiernie piękna tradycja wspólnego śpiewania kolęd nie ginie. Trwa i myślimy, że będzie trwała jak najdłużej, bo jest to wyznacznik naszej kultury, tradycji, jest tym co Nas jednoczy.