Kolorowe gniotki

Coś na słodko

Pizzobranie

Nitką malowane

Dla babci kolorowe obrazki nitką malowane

Breloczki z gliny samoutwardzalnej

Nasza propozycja na prezent dla dziadka- breloczek do kluczy.

Zajęcia kulinarne

Jak zwykle czy to ferie czy wakacje nie może zabraknąć u nas zajęć kulinarnych. Na pierwszych robiliśmy ciasteczka korzenne. Tym razem dziewczyny przejęły ster i wykonały brudną robotę, czyli rozwałkowały i wykroiły ciastka. Reszta załapała się na to, co najważniejsze, czyli kosztowanie słodkości.

Gipsowe świeczniki

Maski karnawałowe

Tegoroczne ferie zaczęliśmy od produkcji masek karnawałowych na bal charytatywny.

Nasza Zaczarowana Choinka

Andrzejki

Tradycyjnie w listopadzie w wieczór andrzejkowy organizujemy w naszej pracowni spotkanie na którym nie może zabraknąć wróżb. W tym roku jak zwykle wykonywaliśmy wróżby numeryczne, wróżyliśmy także z kwiatów, kolorów i szpilek. Dodatkowo odwiedziła nas wróżka Alicja, która odczytywała nasze losy z magicznej kuli. Nie mogło oczywiście zabraknąć tradycyjnego lania wosku i odczytywania cieni rzucanych przez woskowe figurki. Chyba większość moich dzieciaków dostanie niebawem jakieś zwierzątko bo wśród woskowych odlewów dominowały pieski, koty i ptaki.

Obowiązkowo przygotowaliśmy dla dzieci drobny poczęstunek. To był niezwykły wieczór.

Halloween w naszej pracowni

Wracamy po dłuższej przerwie. Jedno z naszych spotkań przypadło na 31 października, dlatego pozostając w tematyce halloween przygotowywaliśmy wspólnie straaaaasznie fajne lampiony. Wystarczył czysty słoik, odrobina bibuły i kleju by wyczarować takie zabawne cudeńka.

Twórcze Pokolenia

Za nami regionalne międzypokoleniowe warsztaty plastyczno – komputerowe, zorganizowane przez naszych przyjaciół z Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie. Przez trzy dni seniorzy razem z wnuczkami uczestniczyli w niezwykłych spotkaniach, wychodząc z nich zawsze z jakimś wykonanym wspólnie produktem- pamiątką.

Na pierwszym spotkaniu wykonywano kolorowe kapelusze z kartonu, cekinów i bibuły. Ostateczny wygląd artystyczny prac zależał od pomysłowości wykonawców- powstały niezwykłe nakrycia głowy. Na drugich warsztatach uczestniczy tworzyli unikatową osobistą biżuterię i broszki. Każdy wykorzystując dostarczone koraliki, pióra oraz elementy jubilerskie- żyłki zapięcia, zawieszki, gumki, mógł wykonać kolczyki, bransoletki i korale wg własnego pomysłu. Ostatniego trzeciego dnia uczestników zabrano w świat grafiki warsztatowej. Wszyscy mieli możliwość samodzielnego opracowania matrycy graficznej oraz wydrukowania swojej grafiki. Tak wyglądała część plastyczna warsztatów. Codziennie odbywały się także warsztaty komputerowe tym razem z grafiki komputerowej. Uczestnicy poznali program graficzny Corel Draw. Uczyli się wykonywać proste prace graficzne przy pomocy podstawowych figur geometrycznych. Projektowali własne przypinki i magnesy wykorzystując proste figury , litery i przyniesione zdjęcia. Na koniec zajęć wszyscy mieli okazję by przy pomocy instruktorów wykonać swoją przypinkę lub magnes na specjalnej przenośnej maszynie.

To były niezwykłe międzypokoleniowe warsztaty – rozwijające zdolności artystyczne oraz komputerowe uczestników oraz wzmacniające i tak już silne więzi wnucząt i seniorów.

Warsztaty zostały dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zakończenie wakacji

W tym roku na zakończenie wakacji zorganizowaliśmy sobie nocowanie w pracowni. Niezwykła noc bez zmrużenia oka pełna seansów filmowych oraz przeróżnych gier i zabaw, co zresztą widać na zdjęciach. Nie mogło oczywiście zabraknąć „zdrowej żywności”. Bawiliśmy się przednio do białego rana.

Mam nadzieję, że wszystkie dzieci są zadowolone z przebiegu tegorocznych wakacji. Dołożymy starań aby na przyszły rok nasz program był jeszcze bardziej urozmaicony.

Dziękuję wszystkim uczęszczającym systematycznie dzieciakom za wspólnie spędzone chwile. Mam nadzieję, że dobrze się bawiliście w naszej pracowni.

Informujemy także, że od 23. 08 do 30. 08 pracownia będzie nieczynna z powodu urlopu.

Nowe życie starej podkoszulki

W naszej pracowni przerabiamy jak widać nie tylko, puszki, czy butelki pet a nawet patyczki po lodach. My potrafimy nadać nowe życie także starym podkoszulkom na gimnastykę, zamieniając je w małe dzieła sztuki.

Skarbonki z recyklingu

Zgodnie z wyznawaną przez nas zasadą, iż każdemu przedmiotowi można dać drugie życie. Postanowiliśmy tym razem stare puszki przekształcić w kolorowe skarbonki. Efekt naszej pracy można podziwiać na zdjęciach.

Babeczki z niespodzianką

Nasza kolejna propozycja warsztatów kulinarnych. Tym razem wspólnie piekliśmy babeczki ze słodką niespodzianką w środku.

Trochę ruchu

Po latach wróciła do łask słynna guma do skakania. Razem uczyliśmy się jak wykonuje się akrobacje z użyciem gumy. Mieliśmy także czas na odrobinę szaleństwa i pojedynki na miecze z balonów 🙂

Plasteliną malowane

Kolejna odsłona naszych zajęć artystycznych tym razem malowaliśmy plasteliną.

Kulinarne podboje w naszej pracowni

Tym razem w naszej kuchni zmierzyliśmy się z ciastem marchewkowym, wykonywaliśmy także słynne słodkie waflowe przekładańce oraz chlebowe zapiekanki.

Ramki na zdjęcia z recyklingu