Wewnętrzny Turniej Szachowy

5 czerwca w Pracowni Orange Lgota- Mokrzesz odbył się planowany turniej szachowy. Wyłoniliśmy najlepszych graczy w dwóch kategoriach wiekowych. Każdy uczestnik otrzymał drobny upominek z naszych zapasów przesłanych od Fundacji Orange i materiałów promocyjnych z działu promocji naszej gminy. Dodatkowo wyłoniony został i nagrodzony najmłodszy uczestnik zawodów.

Po zakończeniu zmagań na wszystkich czekał słodki poczęstunek zafundowany przez nasze MGOPK w Koziegłowach.

Artystycznie na Dzień Mamy

24 maja tuż przed Dniem Matki w ramach „artystycznych piątków” wykonywaliśmy wspólnie pachnące lampiony dla mam. W pracy wykorzystaliśmy słoiki po mięsnych konserwach, sól do kąpieli oraz dodatki pasmanteryjne. Z prostych przedmiotów oczywiście znowu pro-ekologicznie udało się wyczarować niezwykłe upominki. Nic tak nie cieszy mam jak prezent własnoręcznie wykonany przez dziecko, dlatego odbierające dzieci w piątek mamy nie kryły wzruszenia.

Koty z gliny samoutwardzalnej

Na kolejnych dwóch spotkaniach w naszej Pracowni Orange w ramach „artystycznych piątków” wykonywaliśmy a następnie malowaliśmy zabawne koty z gliny samoutwardzalnej.

Quillingowe serduszko dla mamy

To nasza pierwsza propozycja upominków na Dzień Mamy. Tym razem wykonywaliśmy wspólnie w ramach naszych „artystycznych piątków” kolorowe serduszka metodą quillingu. Taki własnoręcznie wykonany drobiazg doskonale sprawdzi się jako breloczek do kluczy, przywieszka do samochodu lub torebki albo wisiorek do łańcuszka. Wymaga czasu, precyzji i skupienia ale efekt końcowy jest niezwykły.

Na tropie pisanek

Tradycyjnie polowanie na pisanki organizujemy przed świętami.  W tym roku zadbaliśmy o to, by wszyscy poszukiwacze otrzymali skromne upominki. Na terenie naszego obiektu głównie na podwórku schowaliśmy 100 jajek z tzw. kinderniespodzianki, które wcześniej przyozdobiliśmy. Dzieciakom udało się odnaleźć wszystkie jajka, co sprawdziliśmy komisyjnie. Uczestnicy poszukiwań z koszykami , reklamówkami i workami w ręce tak szybko biegali, że nie nadążyliśmy z robieniem zdjęć. W tym roku uczestnicy otrzymali w nagrodę śmigustówkę i coś na słodko. Zadbaliśmy o większe nagrody za I, II i III miejsce. Z roku na rok akcja cieszy się coraz większym zainteresowaniem. We wtorek 16 kwietnia w poszukiwaniach brało udział prawie 20 dzieci. Powtórzymy akcję za rok i postaramy się o jeszcze lepsze upominki.

Jajka z wikliny papierowej

Nasza propozycja dekoracji wielkanocnych powstała w ramach zajęć „Artystyczne piątki”. Połączenie wikliny papierowej i kwiatów z quillingu oraz rajstop.

Artystyczne piątki w Pracowni Orange

W naszej pracowni ruszyliśmy z cyklem zajęć pt. „Artystyczne piątki”, w ramach których wspólnie będziemy poznawać nowe techniki plastyczne oraz wykonywać przedmioty, które następnie będą stanowić doskonałą dekorację naszych domów lub świetnie sprawdzą się jako prezent dla bliskich. Na warsztatach, które już się odbyły pracowaliśmy metodą kolażu oraz uproszczonego Decoupage. Z racji zbliżających się Świąt Wielkanocnych oraz Niedzieli Palmowej nie mogło zabraknąć także tradycyjnych palm tym razem z kwiatami z krepiny i bibuły. Przed nami jeszcze sporo ciekawych warsztatów.

 

 

 

Wiosenne filcowanie w Pracowni Orange

W piątek 15 marca odbyły się kolejne zajęcia z serii podpatrzone- wykonane. Pozazdrościliśmy uczestnikom wiosennych warsztatów w naszym MGOPK w Koziegłowach i zorganizowaliśmy sobie w pracowni podobne zajęcia. Mowa o wiosennym filcowaniu. Razem z dzieciakami wykonywaliśmy wiosenne- świąteczne dekoracje z filcu.

Chociaż pogoda nie rozpieszcza to w naszej pracowni już wiosna.

Kwiaty dla małych Pań

 

 

 

 

W marcu w Pracowni Orange odbyły się kilkudniowe warsztaty, na których metodą quillingu wykonywane były kwiaty. W tym roku wybraliśmy bardzo czasochłonną metodę pracy, dlatego by wykonać kwiaty dla naszych małych pań, pracowaliśmy aż cztery dni. Quilling to niezwykła technika pracy, czasochłonna, ale efekt końcowy jest zachwycający. Nasza praca przebiegała etapowo. Najpierw wykonywaliśmy elementy- pojedyncze płatki i listki a następnie sklejaliśmy gotowe kompozycje i pojedyncze kwiaty. Efekt naszej pracy zobaczyć można na załączonych zdjęciach.

Ku wiośnie

Za nami pierwsze zajęcia z serii zaplanowanych działań zbliżających nas małymi krokami do wiosny. Tym razem zaczęliśmy od dekoracji do pracowni. Wykonaliśmy wspólnie swego rodzaju kwiatowe bomby a raczej miny morskie, zwał jak zwał. Liczy się to że efekt przerósł nasze oczekiwania. Ze starych styropianowych bombek, które mieliśmy wyrzucić, paru patyczków do szaszłyków i kolorowych kartek powstała niezwykła dekoracja.

I od razu w pracowni poczuć można pierwszy powiew wiosny chociaż na dworze ziąb i plucha.

A to jeszcze nie koniec przed nami jeszcze wiele ciekawych artystycznych wyzwań i oczywiście jak co roku wykonamy wspólnie nasze rozsady by latem cieszyć się z wyhodowanych samodzielnie kwiatów.