SCK – Warsztaty „Palmy Wielkanocne”

W poniedziałek 3 kwietnia w Pracowni Orange w Lgocie Mokrzesz odbyły się warsztaty tworzenia palm wielkanocnych z elementami wykonanymi z łyka osikowego. Na spotkaniu prowadzonym przez panią Izabelę Churas pracownika MGOPK w Koziegłowach przybyli uczestnicy uczyli się w jaki sposób wykonać kwiaty i inne dekoracje z wiór osikowych. Z przygotowanych elementów powstały niezwykłe kolorowe palmy wielkanocne, z którymi nasi warsztatowicze udadzą się w Niedzielę Palmową do kościoła.

SCK – Baranek ze śmieci

Wystarczy worek odpadów produkcyjnych, odrobina zakręcenia, jeden pomysłowy Dobromir w zespole i powstają niezwykłe rzeczy. W naszej pracowni na jednych z zajęć przez przypadek powstał niezwykły baranek z odpadów- śmieci. Może pełnić on dwie funkcje, sam stanowi dekorację, lub może być niezwykłą osłonką na doniczkę z racji tego, iż posiada wgłębienie na plecach.

Kolejny raz pokazaliśmy dzieciom, iż ze śmieci można stworzyć coś pożytecznego.

 

Recyklingowa Gigasanka

Tym razem zaproponowano wszystkim Pracowniom Orange udział w wyzwaniu-konkursie polegającym na zbudowaniu w pracowni gigantycznej pisanki nazwanej przez organizatorów „gigasanką”. Oczywiście postanowiliśmy spróbować swych sił także w tym konkursie. W naszej pracowni powstała niezwykła pisanka wykonana ze śmieci a dokładnie 120 plastikowych butelek i 376 zakrętek. W trosce o środowisko staramy się wykorzystywać różne odpady lub śmieci do tworzenia nowych przedmiotów. Tak też było tym razem, gdy powstawało nasze niezwykłe jajko. Pisanka sprawdza się rewelacyjnie jako dekoracja wielkanocna naszej Pracowni Orange. Wzbudza sensację wśród odwiedzających nas gości.

Zachęcamy do obejrzenia prezentacji ukazującej etapy powstawania naszej „Recyklingowej Gigasanki”:

https://prezi.com/mhmssptunxui/od-gory-smieci-do-gigasanki