Nowe życie starej podkoszulki

W naszej pracowni przerabiamy jak widać nie tylko, puszki, czy butelki pet a nawet patyczki po lodach. My potrafimy nadać nowe życie także starym podkoszulkom na gimnastykę, zamieniając je w małe dzieła sztuki.

Skarbonki z recyklingu

Zgodnie z wyznawaną przez nas zasadą, iż każdemu przedmiotowi można dać drugie życie. Postanowiliśmy tym razem stare puszki przekształcić w kolorowe skarbonki. Efekt naszej pracy można podziwiać na zdjęciach.

Babeczki z niespodzianką

Nasza kolejna propozycja warsztatów kulinarnych. Tym razem wspólnie piekliśmy babeczki ze słodką niespodzianką w środku.

Trochę ruchu

Po latach wróciła do łask słynna guma do skakania. Razem uczyliśmy się jak wykonuje się akrobacje z użyciem gumy. Mieliśmy także czas na odrobinę szaleństwa i pojedynki na miecze z balonów 🙂

Plasteliną malowane

Kolejna odsłona naszych zajęć artystycznych tym razem malowaliśmy plasteliną.

Kulinarne podboje w naszej pracowni

Tym razem w naszej kuchni zmierzyliśmy się z ciastem marchewkowym, wykonywaliśmy także słynne słodkie waflowe przekładańce oraz chlebowe zapiekanki.

Ramki na zdjęcia z recyklingu

Zabawy na dworze

Poniedziałek tylko dla dziewczyn

Kolorowe warkoczyki ze sztucznych włosów.

Artystyczne lato w Pracowni Orange

Kwiatowe obrazy 3d

Quillingowa biżuteria

Szkice węglem

Puzzle 3d

Kulinarnie w Pracowni Orange

Czyli ciasteczkowy zawrót głowy i wielkie pizzobranie.

Najlepsza metoda na upał- bitwa wodna

Wycieczka do Żarek i Białej Wielkiej

1 lipca wybraliśmy się na niezwykłą wycieczkę- podróż w czasie do Muzeum Dawnych Rzemiosł w Starym Młynie w Żarkach. Tam dowiedzieliśmy się jak dawnymi metodami wytwarzano mąkę na chleb. Następnie udaliśmy się w dalszą podróż do agroturystyki, Jurajskiej Spiżarni w Białej Wielkiej koło Lelowa. Tam dzieciaki miały okazję wydoić Melę- sztuczną krowę oraz samodzielnie odcisnąć ser i zrobić masło. Mogliśmy także własnoręcznie wykonać podpłomyki, które zostały szybko upieczone w specjalnym starym piecu i skosztować swojskiego białego sera, masła oraz mleka. To była niezwykła przygoda.

Wakacyjne początki

Lato 2019 w Pracowni Orange Lgota Mokrzesz

Wewnętrzny Turniej Szachowy

5 czerwca w Pracowni Orange Lgota- Mokrzesz odbył się planowany turniej szachowy. Wyłoniliśmy najlepszych graczy w dwóch kategoriach wiekowych. Każdy uczestnik otrzymał drobny upominek z naszych zapasów przesłanych od Fundacji Orange i materiałów promocyjnych z działu promocji naszej gminy. Dodatkowo wyłoniony został i nagrodzony najmłodszy uczestnik zawodów.

Po zakończeniu zmagań na wszystkich czekał słodki poczęstunek zafundowany przez nasze MGOPK w Koziegłowach.

Artystycznie na Dzień Mamy

24 maja tuż przed Dniem Matki w ramach „artystycznych piątków” wykonywaliśmy wspólnie pachnące lampiony dla mam. W pracy wykorzystaliśmy słoiki po mięsnych konserwach, sól do kąpieli oraz dodatki pasmanteryjne. Z prostych przedmiotów oczywiście znowu pro-ekologicznie udało się wyczarować niezwykłe upominki. Nic tak nie cieszy mam jak prezent własnoręcznie wykonany przez dziecko, dlatego odbierające dzieci w piątek mamy nie kryły wzruszenia.

Koty z gliny samoutwardzalnej

Na kolejnych dwóch spotkaniach w naszej Pracowni Orange w ramach „artystycznych piątków” wykonywaliśmy a następnie malowaliśmy zabawne koty z gliny samoutwardzalnej.

Quillingowe serduszko dla mamy

To nasza pierwsza propozycja upominków na Dzień Mamy. Tym razem wykonywaliśmy wspólnie w ramach naszych „artystycznych piątków” kolorowe serduszka metodą quillingu. Taki własnoręcznie wykonany drobiazg doskonale sprawdzi się jako breloczek do kluczy, przywieszka do samochodu lub torebki albo wisiorek do łańcuszka. Wymaga czasu, precyzji i skupienia ale efekt końcowy jest niezwykły.

Na tropie pisanek

Tradycyjnie polowanie na pisanki organizujemy przed świętami.  W tym roku zadbaliśmy o to, by wszyscy poszukiwacze otrzymali skromne upominki. Na terenie naszego obiektu głównie na podwórku schowaliśmy 100 jajek z tzw. kinderniespodzianki, które wcześniej przyozdobiliśmy. Dzieciakom udało się odnaleźć wszystkie jajka, co sprawdziliśmy komisyjnie. Uczestnicy poszukiwań z koszykami , reklamówkami i workami w ręce tak szybko biegali, że nie nadążyliśmy z robieniem zdjęć. W tym roku uczestnicy otrzymali w nagrodę śmigustówkę i coś na słodko. Zadbaliśmy o większe nagrody za I, II i III miejsce. Z roku na rok akcja cieszy się coraz większym zainteresowaniem. We wtorek 16 kwietnia w poszukiwaniach brało udział prawie 20 dzieci. Powtórzymy akcję za rok i postaramy się o jeszcze lepsze upominki.