Andrzejki

Tradycyjnie w listopadzie w wieczór andrzejkowy organizujemy w naszej pracowni spotkanie na którym nie może zabraknąć wróżb. W tym roku jak zwykle wykonywaliśmy wróżby numeryczne, wróżyliśmy także z kwiatów, kolorów i szpilek. Dodatkowo odwiedziła nas wróżka Alicja, która odczytywała nasze losy z magicznej kuli. Nie mogło oczywiście zabraknąć tradycyjnego lania wosku i odczytywania cieni rzucanych przez woskowe figurki. Chyba większość moich dzieciaków dostanie niebawem jakieś zwierzątko bo wśród woskowych odlewów dominowały pieski, koty i ptaki.

Obowiązkowo przygotowaliśmy dla dzieci drobny poczęstunek. To był niezwykły wieczór.

Halloween w naszej pracowni

Wracamy po dłuższej przerwie. Jedno z naszych spotkań przypadło na 31 października, dlatego pozostając w tematyce halloween przygotowywaliśmy wspólnie straaaaasznie fajne lampiony. Wystarczył czysty słoik, odrobina bibuły i kleju by wyczarować takie zabawne cudeńka.

Twórcze Pokolenia

Za nami regionalne międzypokoleniowe warsztaty plastyczno – komputerowe, zorganizowane przez naszych przyjaciół z Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie. Przez trzy dni seniorzy razem z wnuczkami uczestniczyli w niezwykłych spotkaniach, wychodząc z nich zawsze z jakimś wykonanym wspólnie produktem- pamiątką.

Na pierwszym spotkaniu wykonywano kolorowe kapelusze z kartonu, cekinów i bibuły. Ostateczny wygląd artystyczny prac zależał od pomysłowości wykonawców- powstały niezwykłe nakrycia głowy. Na drugich warsztatach uczestniczy tworzyli unikatową osobistą biżuterię i broszki. Każdy wykorzystując dostarczone koraliki, pióra oraz elementy jubilerskie- żyłki zapięcia, zawieszki, gumki, mógł wykonać kolczyki, bransoletki i korale wg własnego pomysłu. Ostatniego trzeciego dnia uczestników zabrano w świat grafiki warsztatowej. Wszyscy mieli możliwość samodzielnego opracowania matrycy graficznej oraz wydrukowania swojej grafiki. Tak wyglądała część plastyczna warsztatów. Codziennie odbywały się także warsztaty komputerowe tym razem z grafiki komputerowej. Uczestnicy poznali program graficzny Corel Draw. Uczyli się wykonywać proste prace graficzne przy pomocy podstawowych figur geometrycznych. Projektowali własne przypinki i magnesy wykorzystując proste figury , litery i przyniesione zdjęcia. Na koniec zajęć wszyscy mieli okazję by przy pomocy instruktorów wykonać swoją przypinkę lub magnes na specjalnej przenośnej maszynie.

To były niezwykłe międzypokoleniowe warsztaty – rozwijające zdolności artystyczne oraz komputerowe uczestników oraz wzmacniające i tak już silne więzi wnucząt i seniorów.

Warsztaty zostały dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zakończenie wakacji

W tym roku na zakończenie wakacji zorganizowaliśmy sobie nocowanie w pracowni. Niezwykła noc bez zmrużenia oka pełna seansów filmowych oraz przeróżnych gier i zabaw, co zresztą widać na zdjęciach. Nie mogło oczywiście zabraknąć „zdrowej żywności”. Bawiliśmy się przednio do białego rana.

Mam nadzieję, że wszystkie dzieci są zadowolone z przebiegu tegorocznych wakacji. Dołożymy starań aby na przyszły rok nasz program był jeszcze bardziej urozmaicony.

Dziękuję wszystkim uczęszczającym systematycznie dzieciakom za wspólnie spędzone chwile. Mam nadzieję, że dobrze się bawiliście w naszej pracowni.

Informujemy także, że od 23. 08 do 30. 08 pracownia będzie nieczynna z powodu urlopu.

Nowe życie starej podkoszulki

W naszej pracowni przerabiamy jak widać nie tylko, puszki, czy butelki pet a nawet patyczki po lodach. My potrafimy nadać nowe życie także starym podkoszulkom na gimnastykę, zamieniając je w małe dzieła sztuki.

Skarbonki z recyklingu

Zgodnie z wyznawaną przez nas zasadą, iż każdemu przedmiotowi można dać drugie życie. Postanowiliśmy tym razem stare puszki przekształcić w kolorowe skarbonki. Efekt naszej pracy można podziwiać na zdjęciach.

Babeczki z niespodzianką

Nasza kolejna propozycja warsztatów kulinarnych. Tym razem wspólnie piekliśmy babeczki ze słodką niespodzianką w środku.

Trochę ruchu

Po latach wróciła do łask słynna guma do skakania. Razem uczyliśmy się jak wykonuje się akrobacje z użyciem gumy. Mieliśmy także czas na odrobinę szaleństwa i pojedynki na miecze z balonów 🙂

Plasteliną malowane

Kolejna odsłona naszych zajęć artystycznych tym razem malowaliśmy plasteliną.

Kulinarne podboje w naszej pracowni

Tym razem w naszej kuchni zmierzyliśmy się z ciastem marchewkowym, wykonywaliśmy także słynne słodkie waflowe przekładańce oraz chlebowe zapiekanki.

Ramki na zdjęcia z recyklingu

Zabawy na dworze

Poniedziałek tylko dla dziewczyn

Kolorowe warkoczyki ze sztucznych włosów.

Artystyczne lato w Pracowni Orange

Kwiatowe obrazy 3d

Quillingowa biżuteria

Szkice węglem

Puzzle 3d

Kulinarnie w Pracowni Orange

Czyli ciasteczkowy zawrót głowy i wielkie pizzobranie.

Najlepsza metoda na upał- bitwa wodna

Wycieczka do Żarek i Białej Wielkiej

1 lipca wybraliśmy się na niezwykłą wycieczkę- podróż w czasie do Muzeum Dawnych Rzemiosł w Starym Młynie w Żarkach. Tam dowiedzieliśmy się jak dawnymi metodami wytwarzano mąkę na chleb. Następnie udaliśmy się w dalszą podróż do agroturystyki, Jurajskiej Spiżarni w Białej Wielkiej koło Lelowa. Tam dzieciaki miały okazję wydoić Melę- sztuczną krowę oraz samodzielnie odcisnąć ser i zrobić masło. Mogliśmy także własnoręcznie wykonać podpłomyki, które zostały szybko upieczone w specjalnym starym piecu i skosztować swojskiego białego sera, masła oraz mleka. To była niezwykła przygoda.

Wakacyjne początki

Lato 2019 w Pracowni Orange Lgota Mokrzesz

Wewnętrzny Turniej Szachowy

5 czerwca w Pracowni Orange Lgota- Mokrzesz odbył się planowany turniej szachowy. Wyłoniliśmy najlepszych graczy w dwóch kategoriach wiekowych. Każdy uczestnik otrzymał drobny upominek z naszych zapasów przesłanych od Fundacji Orange i materiałów promocyjnych z działu promocji naszej gminy. Dodatkowo wyłoniony został i nagrodzony najmłodszy uczestnik zawodów.

Po zakończeniu zmagań na wszystkich czekał słodki poczęstunek zafundowany przez nasze MGOPK w Koziegłowach.