Wiosenne filcowanie w Pracowni Orange

W piątek 15 marca odbyły się kolejne zajęcia z serii podpatrzone- wykonane. Pozazdrościliśmy uczestnikom wiosennych warsztatów w naszym MGOPK w Koziegłowach i zorganizowaliśmy sobie w pracowni podobne zajęcia. Mowa o wiosennym filcowaniu. Razem z dzieciakami wykonywaliśmy wiosenne- świąteczne dekoracje z filcu.

Chociaż pogoda nie rozpieszcza to w naszej pracowni już wiosna.

Kwiaty dla małych Pań

 

 

 

 

W marcu w Pracowni Orange odbyły się kilkudniowe warsztaty, na których metodą quillingu wykonywane były kwiaty. W tym roku wybraliśmy bardzo czasochłonną metodę pracy, dlatego by wykonać kwiaty dla naszych małych pań, pracowaliśmy aż cztery dni. Quilling to niezwykła technika pracy, czasochłonna, ale efekt końcowy jest zachwycający. Nasza praca przebiegała etapowo. Najpierw wykonywaliśmy elementy- pojedyncze płatki i listki a następnie sklejaliśmy gotowe kompozycje i pojedyncze kwiaty. Efekt naszej pracy zobaczyć można na załączonych zdjęciach.

Ku wiośnie

Za nami pierwsze zajęcia z serii zaplanowanych działań zbliżających nas małymi krokami do wiosny. Tym razem zaczęliśmy od dekoracji do pracowni. Wykonaliśmy wspólnie swego rodzaju kwiatowe bomby a raczej miny morskie, zwał jak zwał. Liczy się to że efekt przerósł nasze oczekiwania. Ze starych styropianowych bombek, które mieliśmy wyrzucić, paru patyczków do szaszłyków i kolorowych kartek powstała niezwykła dekoracja.

I od razu w pracowni poczuć można pierwszy powiew wiosny chociaż na dworze ziąb i plucha.

A to jeszcze nie koniec przed nami jeszcze wiele ciekawych artystycznych wyzwań i oczywiście jak co roku wykonamy wspólnie nasze rozsady by latem cieszyć się z wyhodowanych samodzielnie kwiatów.