Aktualności z Biblioteki

Dni Gminy i Miasta Koziegłowy – Gra Miejska

Regulamin 2017 – TUTAJ

Karta zgłoszenia gra miejska 2017 – TUTAJ

Lekcja biblioteczna

W dniu dzisiejszym odwiedzili nas uczniowie kl. IV a Szkoły Podstawowej ZS w Koziegłowach. Lekcję biblioteczną przeprowadziła Pani, starszy bibliotekarz, Gabriela Kulak, przybliżając specyfikę naszego księgozbioru, regulamin wypożyczania książek oraz zasady korzystania z katalogu kartkowego i komputerowego. Młodzież aktywnie uczestniczyła w ćwiczeniach i samodzielnie wyszukiwała pozycje,
a w nagrodę otrzymała kolorowe zakładki.

Warsztaty edukacyjne w agrogospodarstwie „Pod skałką”

W sobotę, 27 maja, odbyły się wyjazdowe warsztaty edukacyjne naszej „Grupy Zabawowej”. Dzieci wraz rodzicami odwiedziły gospodarstwo agroturystyczne „Pod skałką” w Przybynowie.
Po powitalnym słodkim poczęstunku, maluchy odwiedziły krainę miodu a także dowiedziały się skąd się bierze mleko. Zwiedziły również Skansen Wsi Polskiej, w którym zobaczyły jak żyli nasi dziadkowie oraz czym bawiły się ich dzieci. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie mini zoo i karmienie nietypowych zwierząt. Dodatkową atrakcją wycieczki była zabawa w parku „Kraina Marzeń Dzieci”, na dmuchanych zamkach, trampolinie, huśtawkach. Na zakończenie edukacyjnej przygody, po smacznej zupie, czkała na maluchów wata cukrowa. Agrogospodarstwo „Pod Skałką”, to wspaniałe miejsce, które daje radość i powoduje uśmiech na twarzach dzieci. Dziękujemy za troskliwą opiekę i super atmosferę.

Grupa zabawowa w Bibliotece na szlaku Kilometrów Dobra

Mistrzostwa Świata w Dobroci organizuje Polski Instytut Filantropii w ramach kampanii Kilometry Dobra. Kilometry Dobra to stworzona w Polsce międzynarodowa kampania dobroczynna, coroczna akcja, w której mogą wziąć udział organizacje z całego świata.

„Ośrodek Kultury w Koziegłowach reprezentowany jest przez Pracownię Orange w Lgocie Mokrzesz. Kilometry Dobra są dla nas wspaniałą okazją na rozwinięcie działalności „Grupy Zabawowej z Biblioteką” oraz zakup sprzętu i pomocy dydaktycznych dla dzieci do lat trzech” – podkreśla Renata Garleja, dyrektor MGOPK

Grupa zabawowa w Bibliotece to bezpłatny cykl spotkań dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy i ich rodziców w bibliotece. W maju trawa wiosenna edycja, na która uczęszcza 20 dzieci z opiekunami. Jest to najliczniejsza grupa z wszystkich dotychczasowych edycji. Na każde spotkanie staramy się wprowadzać nową atrakcję. Prowadzimy zabawy integracyjne, plastyczne, ruchowe. Zapraszamy specjalistów. Na zakończenie wiosennych spotkań, zaplanowane są warsztaty w gospodarstwie agroturystycznym w Przybynowie koło Żarek.Takie zajęcia dają dzieciom szansę kontaktu z rówieśnikami i edukacji poprzez zabawę.

Rodzice i dziadkowie chętnie wspierają nas w zbiórce pieniędzy. Zebrałyśmy już 64 mety dobra (1 metr dobra to 44zł). Darczyńcami są również przedsiębiorcy, czytelnicy, sportowcy, szkoły. W tym tygodniu naszą bibliotekę odwiedził kolarz zawodowy, Kamil Gradek, wraz ze swoja dziewczyną Karoliną Tomalą. Cała akcję i listę darczyńców można śledzić na stronie kilometrydobra.pl – dodaje Bożena Kolasa, kierownik biblioteki.

Finał kampanii w Koziegłowach odbędzie się 02 czerwca podczas Gminnego Dnia Dziecka w Miejsko-Gminnym Ośrodku Promocji Kultury . Wszystkie zebrane pieniądze zamieniane będą na złotówki i układane w szeregi monet. W tym dniu na dzieci czekać będzie wiele atrakcji.

Zapraszamy do udziału w tym niecodziennym wydarzeniu i dołączeniu do akcji.

 

Skarpetkowe spotkanie w bibliotece

Czy nie zastanawiało Was, gdzie znikają wrzucone do pralki skarpetki? Bo jest faktem, że znikają, skoro wsadzamy je parami, a wyjmujemy pojedyncze. Otóż zaginione skarpetki ruszają w świat, robią zawrotne kariery i mają świetne przygody: zostają gwiazdami filmowymi, detektywami, mysimi mamami albo po prostu uszczelniają wronie gniazdo. Autorką niezwykle śmiesznych bajek o skarpetkach jest pani Justyna Bednarek, która w piątek, 12 maja, gościła w Miejsko-Gminnym Ośrodku Promocji Kultury w Koziegłowach w ramach „ Piątkowych spotkań kulturalnych”

Pierwsza część skarpetkowej sagi pt. „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)” była najczęściej nagradzaną pozycją literatury dziecięcej 2015 roku. Została uznana za Najlepszą Książkę Roku w konkursie „Przecinek i Kropka”, otrzymała Nagrodę Literacką Miasta Stołecznego Warszawy oraz została ujęta w kanonie lektur szkolnych dla klas I-III. W marcu 2017r. ukazały „Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite)” Właśnie po raz drugi, przebojowo i z werwą wkraczają do akcji one – skarpetki! Trzynaście nowych opowieści bestsellerowej książki Justyny Bednarek, zilustrowanych przez Daniela de Latour

Pani Justyna przeprowadziła dla najmłodszych czytelników – skarpetkowe spotkanie rysunkowe. Dzieci rysowały skarpetki i wymyślały dla nich historie, a swoje rysunki przekazały autorce, z nadzieją, że któraś z nich ukaże się w kolejnej książce.

 

 

Tydzień Bibliotek – XIV edycja: Biblioteka. Oczywiście!

W dniach 8-15 maja 2017 r. odbywa się XIV edycja programu Tydzień Bibliotek. Jego głównym celem jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Hasło Tygodnia Bibliotek 2017 brzmi „Biblioteka. Oczywiście!”

 

Biblioteka Publiczna w Koziegłowach w tym tygodniu, 11 maja, rozpoczyna cykl zajęć dla najmłodszych
” Grupa zabawowa w Bibliotece”.
W piątek 12 maja odbędzie się spotkanie autorskie dla najmłodszych z Justyną Bednarek.

XXIX Regionalne Spotkania Recytatorskie „Wrażliwość na słowa”

Zapraszamy dzieci i młodzież Szkół Podstawowych oraz Gimnazjów Gminy i Miasta Koziegłowy do udziału w XXIX  Regionalnych Spotkaniach Młodych Recytatorów „Wrażliwość na słowa”

Gminno – Miejskie Eliminacje i przesłuchania uczestników konkursu odbędą się
04 kwietnia  2017 r. o godz. 10.00 w sali widowiskowej MGOPK
w Koziegłowach ul. Żarecka 28.
Termin nadsyłania zgłoszeń upływa dnia 31.03.2017 r.

Informacji udziela Biblioteka Publiczna w Koziegłowach ul. Żarecka 28.  tel. 34 3150243

Regulamin i karty zgłoszenia dostępne również  w Bibliotece.

Eliminacje dla powiatu myszkowskiego odbędą się dnia 20 kwietnia 2017 r. od godz. 9.30 w MDK Myszków

Eliminacje Regionalne dla najlepszych recytatorów z powiatu myszkowskiego odbędą się
w dniach 26-27 kwietnia 2017 r. o godzinie 10.00 w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie
(ul. Ogińskiego 13a). Uroczystość Finałowa dla laureatów Regionalnych Spotkań Młodych Recytatorów „Wrażliwość na słowa” odbędzie się 18 maja 2017 r. o godz. 15.30 w Regionalnym Ośrodku Kultury
w Częstochowie.

Regulamin

Karta uczestnika

KILOMETRY DOBRA

MGOPK w Koziegłowach startuje w Mistrzostwach Świata w Dobroci !

Mistrzostwa Świata w Dobroci organizuje Polski Instytut Filantropii w ramach kampanii Kilometry Dobra. 1-go marca wystartowała kolejna edycja. W  tym roku do zawodów zgłosiło się 50 miejscowości. Już po raz czwarty fundacje, stowarzyszenia
i instytucje zamienią zebrane pieniądze na złotówki i w finałowy weekend (3-4 czerwca) będą je układać w szeregi monet. To próba pobicia rekordu Guinnessa.

Zasady gry są bardzo proste. Każdą miejscowość reprezentuje instytucja, która zbiera pieniądze na wyznaczony przez siebie cel związany z pomocą innym. Nasz Ośrodek Kultury reprezentowany jest przez Pracownię Orange w Lgocie Mokrzesz, a celem zbiórki jest „Zakup sprzętu
i pomocy dydaktycznych dla dzieci do lat 3 w ramach „Grupy Zabawowej z Biblioteką”

Wystarczy wejść na stronę www.kilometrydobra.pl i wybrać organizację, której chcemy pomóc
w realizacji dobroczynnego celu, a następnie dokonać wpłaty. To tak niewiele, a dla podopiecznych tych instytucji jest to ogromne wsparcie. Dzięki niemu ich życie zmieni się na lepsze.

 Nie czekaj, wejdź do gry i zostań Mistrzem Świata w Dobroci!

Szczegóły: www.kilometrydobra.pl

 

 

 

Z myślą o nowych propozycjach kulturalnych MGOPK w Koziegłowach pragnie zaproponować Państwu cykl spotkań, których głównym celem jest poznanie ciekawych, pełnych pasji osób. Osób, które często znamy , mieszkają obok nas, postrzegamy je jednak jako zwykłych sąsiadów a to ludzie pełni pasji, potrafiący w ciekawy, często w niekonwencjonalny sposób opowiadać o tym co robią. Pobudzają wyobraźnie odbiorcy, motywują do nowych wyzwań. Imponują swoim ,,zadziornym spojrzeniem na świat”.

Realizacja wspólnych pasji i pomysłów w zakresie kultury pozwoli również na twórcze zaangażowanie społeczności, stworzy nowy wymiar obcowania ze sztuką, pokaże nowe możliwości, otworzy nowe horyzonty bez względu na to jaką dysponujemy wiedzą i doświadczeniem. Bo przecież w każdym z nas kryją się talenty, nieodkryte zdolności trzeba je tylko umiejętnie wyeksponować i zaprezentować światu.

Piątkowe Spotkania Kulturalne to czas do swobodnego wyrażania siebie. Poprowadzimy Was przez labirynt nowych znaczeń, wartości i informacji. I tak Biblioteka wprowadzi Nas w tajniki literatury, poezji. Większość działań będzie się odbywać w Gallery Promo Arte, w tym wystawy malarskie, wernisaże sztuki wszelakiej. Ponadto zdobędziesz nowe umiejętności artystyczne za sprawą warsztatów tematycznych organizowanych przez Pracownię

,,Pod Koziołkami”. Będzie to czas pracy, dyskusji, wymiany doświadczeń i wspólnego cieszenia się sobą. Nie zabraknie także autorskich spotkań, benefisów i kameralnych pogadanek muzycznych.

Te nasze Spotkania są takie trochę przekorne i nie jeden z czytelników artykułu powie, pogrzebały w historii i chcą zrobić Obiady Czwartkowe i ma tutaj rację. Słynne Obiady Czwartkowe organizowane przez króla Stanisława Augusta przyciągały elitę intelektualną kraju. To na nich dyskutowano o literaturze, sztuce, nauce, omawiano dzieła literackie. To był czas gdzie spotykali się poeci, malarze, rzeźbiarze, literaci. Na Obiadach Czwartkowych wypadało bywać, to był prestiż i takimi niech staną się nasze Piątkowe Spotkania Kulturalne.. Po prostu trzeba na nich bywać.

Przyjdź, zobacz, nie będziesz żałować, bo ten czas nie będzie stracony!

Wszystkie piątkowe działania są bezpłatne. Cenimy sobie Twoje pasje i podpowiedz nam jakie są Twoje potrzeby i oczekiwania.

W lutym odbyły  na warsztaty tworzenia witraży, koncert Zespołu historyczno- patriotycznego ,,Forteca” z inicjatywy Europoseł Jadwigi Wiśniewskiej i Burmistrza GiM Koziegłowy Jacka Ślęczki, a w marcu zapraszamy na warsztaty familijne ,, Pisanki, kraszanki, palmy” oraz wieczór poezji śpiewanej z Maciejem Rudlickim.

Dodatkowe informacje dostępne na stronie MGOPK oraz Biblioteki Publicznej w Koziegłowach.

Życzenia

zyczenia

 

 

W dniach 23 i 24 grudnia Biblioteka nieczynna. Zapraszamy po Świętach.

Najciekawsze stoisko z Koziegłów podczas Katowickich Prezentacji Bibliotecznych

Katowickie Prezentacje Biblioteczne to organizowane przez Bibliotekę Śląską od kilkunastu lat spotkania ludzi związanych z książką dla dzieci – pisarzy, ilustratorów, wydawców, bibliotekarzy
i nauczycieli. Celem imprezy jest promocja literatury dziecięcej, wymiana doświadczeń zawodowych oraz integracja środowiska bibliotekarskiego na Śląsku.

Wybrane biblioteki publiczne prowadzące szczególnie bogatą i zróżnicowaną działalność na rzecz dzieci
i młodzieży mają okazję do aktywnego udziału w Prezentacjach, pokazania najciekawszych form pracy
w atrakcyjnej wizualnie formie, na specjalnie przygotowanych stoiskach.
Bohaterem tegorocznych Prezentacji Bibliotecznych była postać stworzona przez Alana Aleksandra Milne’a – Kubuś Puchatek.  W tym roku, 25 listopada, w Bibliotece Śląskiej, zaprezentowało się 8 Bibliotek z woj. Śląskiego: z Będzina,   Częstochowy, Gliwic, Mierzęcic, Piekar Śląskich, Rydułtów, Świętochłowic i  Koziegłów. W Bibliotece Śląskiej dla  młodych czytelników  przygotowano wiele atrakcji.
Corocznie podczas Katowickich Prezentacji Bibliotecznych, wręczana jest również nagroda główna, za przygotowanie najciekawszego stoiska. W tym roku tą zaszczytną nagrodę otrzymała koziegłowska biblioteka. Nagrodą był kufer książek.
„ Do prezentacji  bajkowego lasu Kubusia Puchatka  wykorzystane zostały zasoby lokalne naszej gminy: wyroby osikowe, przepiękne choinki i ozdoby, historia rycerstwa. Pokazałyśmy to co jest naszym dziedzictwem kulturalnym i gospodarczym. Kolorowa sceneria i barwne postacie z bajki, Kubuś Puchatek ( Irena Grzybek KUTW), prosiaczek ( kierownik biblioteki Bożena Kolasa), tygrysek ( Izabela Churas, instruktor ds. upowszechniania kultury w MGOPK), kangurzyca ( Gabriela Kulak, starszy bibliotekarz), kłapouchy (Beata Bednarczyk, bibliotekarz) oraz Krzyś ( Michał Derejczyk, pracownik Urzędu GiM Koziegłowy) zrobiły wrażenie zarówno na najmłodszych jak i na dorosłych. W prezentacji wspierała nas instruktor z Biblioteki Powiatowej w Myszkowie Sylwia Męcik. Dla dzieci przygotowane zostały konkursy z nagrodami promującymi Gminę i Miasto Koziegłowy oraz warsztaty z łyka osikowego. W ten sposób zaprezentowałyśmy naszą różnorodną działalność edukacyjną i kulturalną oraz nietypowe zajęcia naszej biblioteki, promujące czytelnictwo. Dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom  za pomoc w przygotowaniu stoiska”.

Tegorocznym prezentacjom  towarzyszył  pokaz kulinarny Kuby Tomaszczyka – finalisty polskiej edycji MasterChef Junior „Małe Conieco Kubusia” , wystawa „90. Urodziny Kubusia Puchatka”
i kiermasz książek, przygotowany przez Wydawnictwo Nasza Księgarnia, warsztaty „Wielka praca małej pszczoły” prowadzone przez Śląski Związek Pszczelarzy w Katowicach, uroczystość wręczenia nagród „Guliwera” – czasopisma o książce dla dziecka: Guliwer w Krainie Olbrzymów – Katarzyna Wasilkowska, Guliwer w Krainie Liliputów – Maria Marjańska-Czernik, Sesja popularnonaukowa poświęcona recepcji dzieła i przekładom „Kubusia Puchatka oraz „Warsztaty translatorskie dla dzieci – czym jest przekład literacki.

Katowickie Prezentacje Biblioteczne 90. urodziny Kubusia Puchatka

Serdecznie zachęcamy do odwiedzenia Biblioteki Śląskiej dnia 25 listopada br.
W godzinach 10.00 – 14.00 odbędzie się kolejna edycja Katowickich Prezentacji Bibliotecznych. Swoją działalność zaprezentuje 8 Bibliotek Publicznych z województwa śląskiego.  Nasza Biblioteka też tam będzie !

prezen_2016_zaprosz_a5_wysylka

Historia wizualna –dwa filmy Stevena Spielberga

Taki tytuł nosi projekt, który upowszechnia w tych dniach Stowarzyszenie dla Rozwoju Gminy Koziegłowy. Projekt wzbogacił Archiwum Cyfrowe (CATL) przy Galerii Barbórka o dwa filmy związane z historią Koziegłów. Filmy zakupiono pod koniec lipca w Los Angeles, a dokładnie w The Institute for Visual History and Education University of Southern California. Występują w nich Nena Kafka i Izak Wolbrom. W wywiadzie trwającym 210 minut opowiadają najpierw o dorastaniu w otoczeniu rodziny, a nieco później o szkolnych latach w naszym mieście. Pewnie te fragmenty są dla historii Koziegłów najcenniejsze, bo odkrywają fakty, które jak dotąd były mało znane. W dalszej części mówią o wojnie i o tym jak trafiali do kolejnych obozów pracy, a kiedy zabrakło im sił szli piechotą w „marszu śmierci” do obozów koncentracyjnych w głąb Niemiec. Szczęśliwie był to już rok 1945 i zbliżała się klęska Niemiec. Takich ocalałych świadków jak Nena i Izak szukał słynny hollywoodzki reżyser Steven Spielberg, przed i po premierze filmu „Lista Schindlera. (1994) Te dwa filmy o numerach 1217 i 27105 oraz tysiące podobnych znajdują się teraz w założonej przez niego fundacji (USC Shoah Fundation). Są tam nie tylko świadectwa zbrodni nazizmu, ale też dowody ludobójstwa w Kambodży w wielu państwach Afryki, a teraz w Syrii. Będzie to (jest) najdłuższa księga o tym jak trudno obronić się człowiekowi przed zgubną ideologią, która najpierw brzmi atrakcyjnie, a po latach nierzadko zamienia się w koszmar. Wywiady Neny i Izaka nagrane w języku szwedzkim i angielskim zostały bardzo dokładnie przetłumaczone na język polski, a ich fragmenty, jako pierwsi zobaczyli 7 października członkowie Stowarzyszenia. Teraz całość mogą zobaczyć wszyscy zainteresowani.

Filmy są wizualnym uzupełnieniem książki „Koziegłowy i Wolna Wieś Gniazdów” a szczególnie jej IX rozdziału „Żydzi w historii Koziegłów” Finansowego wsparcia na ich zakup i tłumaczenie (7000 zł) udzieliło Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu grantowego „Patriotyzm Jutra” ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt Stowarzyszenia został doceniony, ponieważ wpisuje się w główne cele tego programu, czyli odkrywanie i upowszechnianie wiedzy z zakresu historii Polski oraz promowanie lokalnego dziedzictwa i kultury.

Nie wypada ujawniać w tym miejscu treści filmów, jednak mały fragment (ku refleksji) nie powinien niczemu zaszkodzić. Otóż, kiedy skończyła się wojna nieliczni europejscy Żydzi, którzy uniknęli śmierci, chcieli gdzieś wracać i szukali dla siebie domu. Nie było wtedy jeszcze państwa Izrael (1948), a Anglia nie godziła się na osadnictwo Żydów w Palestynie. W Europie tworzono prowizoryczne granice, a raczej strefy wpływów i wszędzie było pełno różnojęzycznych posterunków. O pierwszym z nich tak opowiada Izak Wolbrom:

1945. Tak, więc zerwaliśmy druty i wybiegliśmy do miasta Reichenbach (Dzierżoniów). Po drodze spotkaliśmy jednego żołnierza na rowerze i dwóch idących z koniem. Strzelali do nas. Jedni mówili, że to Rosjanie, inni, że to armia Własowa. Nikt nie wiedział, kim są. Była z nami dziewczyna z Rygi, która zaczęła krzyczeć: „Towarzyszu, nie strzelajcie!”. Ruszyliśmy w ich stronę, ale oni nie chcieli nas puścić dalej. Zapytali, kim jesteśmy. Odpowiedzieliśmy, że Żydami. Odpowiedział nam, że każdy Niemiec mówi teraz, że jest Żydem. Podszedł do chłopca z Węgier i zapytał go: „Jesteś Żydem”, „Tak”. „To jak się mówi po żydowsku niedziela, poniedziałek, itd.”. Chłopiec zaczął mówić: „Sonntag, Montag… na co Rosjanin powiedział: „To Niemiec!”, bo po żydowsku to „Sintig”. Podszedł, więc do innego mężczyzny i zapytał: „Jesteś Żydem?” „Tak”. „Każdy Żyd przed zjedzeniem chleba odmawia modlitwę. Powiedz ją.” Mężczyzna zaczął mówić Motzi (błogosławieństwo chleba). Na co Rosjanin odpowiedział, że teraz każdy Niemiec się tego uczy.

Więcej informacji na stronie: www.stowarzyszenie.kozieglowy. org

FUNPAKIET DLA BIBLIOTEK

Zapraszamy do Biblioteki,  naszym czytelnikom proponujemy1-kurs-plakat bezpłatny dostęp do pięciu internetowych kursów e-learingowych językowych i specjalistycznych

Grupa zabawowa w Bibliotece

Zapraszamy !gr-z

„Zakup nowości wydawniczych do bibliotek”

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego zaakceptował Regulamin Priorytetu 1 na rok 2016, ustalając jego budżet na 26,5 mln zł. Priorytet 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych realizowany jest w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2016-2020” przez Bibliotekę Narodową.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” ma przyczynić się do poprawy stanu czytelnictwa
w Polsce. Wzmacnia on rolę bibliotek publicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Cel ten jest realizowany przez finansowe wsparcie modernizacji, budowy lub przebudowy placówek bibliotecznych w mniejszych miejscowościach oraz bieżące uzupełnianie zbiorów bibliotek publicznych o nowości wydawnicze.

W  ramach Programu nasza biblioteka otrzyma 5 500 zł. Z uzyskanych środków, uzupełniane są zbiory Biblioteki, pozycjami zaproponowanymi  przez naszych Czytelników. Z tytułami  nowości  można zapoznać  na stronie naszego katalogu online

 

mkidn_01_cmyk

Uprzejmie informujemy naszych Czytelników, że Biblioteka będzie nieczynna w dniach od 13 do 16 sierpnia. Zapraszamy w środę, 17 sierpnia.

INFORMACJA

Uprzejmie informujemy
od 05.07.2016 do 31.08.2016

(okres wakacyjny)

Biblioteka będzie czynna dla czytelników:

Wt – pt w godzinach 8-16, soboty 8-14

Ustanawialiśmy rekord w czytaniu

 

10 czerwca 2016r młodzież szkolna z całej Polski ustanawiała rekord w jednoczesnym, masowym czytaniu książek. Organizatorem Głównym akcji pn. „Jak nie czytam, jak czytam”, była redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole.

Biblioteka Publiczna w Koziegłowach dołączyła do akcji, zapraszając do udziału uczniów i nauczycieli wszystkich szkół z Gminy i Miasta Koziegłowy, władze samorządowe, Policję, organizacje pozarządowe oraz  zainteresowanych czytelników.

„W tym dniu o godz. 10.00 spotkaliśmy się  przy Domu Kultury w Koziegłowach, każdy ze swoją książką i czytaliśmy. Do akcji dołączył wiceburmistrz Koziegłów Piotr Kołodziejczyk, funkcjonariusze Policji z Koziegłów oraz KUTW i wszyscy pracownicy MGOPK z Biblioteką na czele. Czytali uczniowie
z Zespołów Szkół w Koziegłowach, Lgoty Górnej i Pińczyc, uczniowie ze Szkół Podstawowych z Koziegłówek, Gniazdowa, Cynkowa,  Siedlca Dużego oraz przedszkolaki z Koziegłów.

Dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom za pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia, abyśmy mogli się dzisiaj tak licznie spotkać, dziękuję czytelnikom, że  byliście z nami” – powiedziała dyrektor MGOPK Renata Garleja

Dodatkową atrakcją, było stworzenie niezwykłej budowli z książek dla Pracowni Orange w Lgocie Mokrzesz, biorącej udział w wyzwaniu „ Książkowe wariacje 3D”.  Poprosiliśmy  o zabranie ze sobą książki, którą będzie można przekazać bibliotece. Z książek zbudowaliśmy Gród Koziegłowski. Dzięki temu nasza Biblioteka wzbogaciła się o kilkadziesiąt nowych pozycji. Budowniczym kibicowali pozostali uczestnicy z balonami w rękach , tworząc gigantyczne litery.

„W ciągu niecałego dnia, według wypełnionych sprawozdań, jak podał Główny Organizator, podliczono już 42 492 uczestników, a zgłoszenia cały czas spływają. Ostateczną liczbę uczestników poznamy w ciągu miesiąca.

Dzięki tej akcji pokazaliśmy, że czytanie może być wspaniałą przygodą, że czytaniem można i należy się chwalić a podarowane książki zasilą księgozbiór biblioteki. Zapraszamy do korzystania z naszych zbiorów bibliotecznych i mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie nas jeszcze więcej”  – podkreśliła kierownik biblioteki Bożena Kolasa.

 

Film

 

Ustanawiamy rekord czytania w jednym momencie!

Serdecznie zapraszamy, przyłączcie do nas

Biblioteka Publiczna w Koziegłowach dołączyła do akcji, „Jak nie czytam, jak czytam”, której Organizatorem Głównym jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”,

Celem akcji jest m.in.

– Promocja czytania i książek wśród uczniów, inicjowanie mody na czytanie, wspieranie dzieci i młodzieży aktywnych czytelniczo.

– Podkreślenie konieczności tworzenia przez środowiska szkolne i lokalne warunków do skutecznej edukacji czytelniczej i ułatwiania dzieciom oraz młodzieży dostępu do atrakcyjnej dla nich literatury.

– Integracja lokalnych środowisk zainteresowanych działaniami na rzecz rozwoju czytelnictwa

Zapraszamy w dniu 10 czerwca 2016 na godz. 10.00 do MGOPK w Koziegłowach.

W wyznaczonym terminie, uczniowie z wszystkich szkół Gminy i Miasta Koziegłowy oraz inni zainteresowani, czytelnicy (bez ograniczeń), spotkają się przy Domu Kultury w Koziegłowach, każdy ze swoją książką i czytają.

Ustanawiamy rekord czytania w jednym momencie!

Wydarzenie będzie dokumentowane fotograficznie w sposób pokazujący frekwencję.

Dodatkową atrakcją, będzie stworzenie niezwykłej budowli z książek. Bardzo prosimy o zabranie ze sobą książki, którą każdy będzie mógł przekazać bibliotece. Mogą to być lektury, literatura piękna lub popularnonaukowa. Ważne aby książki nie były zniszczone i zawierały aktualne treści.

Dzięki tej akcji pokażemy, że czytanie może być wspaniałą przygodą, przekonamy, że czytaniem można i należy się chwalić, a podarowane książki zasilą księgozbiór biblioteki i umożliwią czytelnikom dostęp do atrakcyjnej literatury czytamy1 http://www.czytamy.org/