Aktualności z Biblioteki

Dziękujemy za wspólne czytanie!

05.09.2020

 

 

Z ogromną wdzięcznością dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy brali udział w naszej Bibliotece w Narodowym Czytaniu 2020.

Pragniemy podkreślić jaki piękny wkład w kulturę żywego słowa wnieśliście Państwo w to niesamowite literackie działanie.

 

Nagrody wreszcie trafiły do laureatów!

04.09.2020

 

W dniu 04.09.2020r. w Zespole Szkół w Pińczycach, Miejsko-Gminny Ośrodek Promocji Kultury w Koziegłowach był współorganizatorem Koncertu Gminnej Młodzieżowej Orkiestry Dętej pod batutą Wojciecha Pompki z zaproszonym gościem Marcinem Jajkiewiczem. To wspaniałe wydarzenie artystyczne, na które z niecierpliwością czekała publiczność, po raz kolejny udowodniło na jakim wysokim poziomie artystycznym jest nasza Młodzieżowa Orkiestra Dęta.

Podczas tego muzycznego wydarzenia zostały rozdane nagrody konkursu czytelniczego zorganizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Koziegłowach: „Bijemy rekordy w czytaniu”.

Fundatorem dwóch pierwszych nagród w kategorii indywidualnej oraz rozczytana rodzina był Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Pan Jacek Ślęczka. Z jego rąk laureaci otrzymali czytniki.

Pozostałe nagrody – książki w wydaniu albumowym, ufundowała Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Promocji Kultury Pani Renata Garleja.

Miło nam ogłosić, że I miejsce w kategorii indywidualnej zajęła czytelniczka Walo Alina

z 138 przeczytanymi książkami.

123 przeczytane książki dało II miejsce w konkursie Pani Srebniak Annie, natomiast

III miejsce to 97 przeczytanych woluminów i tu jest laureatką Długosz Marta.

W kategorii drugiej – rozczytana rodzina, I miejsce zagwarantowało przeczytanie 377 książek. Jest to niezwykłe osiągnięcie, a zwycięzcami są Państwo Surma posiadający 4 karty czytelnicze.

Nieco mniej, bo 339 sztuk przeczytanych książek zapewniło II miejsce rodzinie Fujarskich – 4 karty czytelnicze.

III miejsce to 169 przeczytanych woluminów i tu laureatami są Państwo Torbus – 4 karty czytelnicze.

Dziękujemy wszystkim naszym czytelnikom za udział w konkursie i zapraszamy po NOWOŚCI Wydawnicze. !😀

Jeszcze raz składamy gratulacje i dziękujemy za wzruszający koncert pełen doznań artystycznych.

Narodowe Czytanie 2020 w Bibliotece

05.09.2020

Biblioteka Publiczna w Koziegłowach miała zaszczyt uczestniczyć w akcji Narodowego Czytania 2020 pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej.

To już 9 edycja tego wydarzenia.

W tegorocznej odsłonie przeczytaliśmy dramat Juliusza Słowackiego pt. „Balladyna”.

Balladyna Juliusza Słowackiego to wybitne dzieło polskiego romantyzmu.

Dramat został ukończony w grudniu 1834 roku, a wydany pięć lat później w Paryżu.

Poeta połączył w tym utworze realizm i fantastykę, koncentrując się na analizie postaw

i czynów bohaterów.

Opowieść o dwóch siostrach – Balladynie i Alinie – osadzona jest na tle baśniowych dziejów.

Treść utworu do dziś jest aktualna.

Miłość, wierność były cenione kiedyś i są cenione dzisiaj.

Zazdrość, złość, zemsta , chęć zysku i władzy niestety żądzą światem.

Jednak … za złe uczynki musi nadejść kara.

 

 

Od poniedziałku do piątku (7-11.09.2020) będziemy Państwu prezentować nagrania fragmentów tego utworu na Facebooku (MGOPK i Biblioteki) oraz na stronie www.dk-kozieglowy.pl

Akt pierwszy (fragmenty)

Akt drugi (fragmenty)

Akt trzeci (fragmenty)

Akt czwarty (fragmenty)

Akt piąty (fragmenty)

 

Narodowe Czytanie 2020 – „Balladyna” Juliusz Słowacki

Zapraszamy do biblioteki

Regulamin

REGULAMIN

 

Komunikat

Chęć wypożyczenia lektur, prosimy zgłaszać telefonicznie w chwili zapisu w Sekretariacie

KURS INTERNETOWY W BIBLIOTECE

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Niepodległa – #MojaFlaga // 2020:

„Na pewno masz ją gdzieś w domu. Jeśli nie – uszyj z materiału lub zrób z papieru. Nieważne, czy będzie duża, czy mała: najważniejsze, że Twoja. Wywieś flagę na majówkę! #mojaflaga

Na przekór dzisiejszym wyzwaniom, o których w zeszłą majówkę nawet nam się nie śniło, podtrzymajmy ważną tradycję i wywieśmy flagę na święta majowe.

Niech ta wiosna się nie tylko zazieleni, ale i zakwitnie na biało i czerwono!

Biuro Programu „Niepodległa” ponownie zaprasza do akcji #mojaflaga, czyli wywieszenia biało-czerwonej z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Wystarczy wywiesić flagę przed domem, na balkonie czy w miejscu pracy, a zdjęcie z flagą udostępnić w mediach społecznościowych z opisem #mojaflaga.”

Spotkanie autorskie z o. Tomaszem Maniurą

17.12.2019

 

W dniu 17.12.2019r. gościł u nas wspaniały człowiek, przyjaciel młodzieży i wielki fanatyk aktywnego spędzania czasu – o. Tomasz Maniura. Duszpasterz młodzieży, założyciel Oblackiego Duszpasterstwa Młodzieży NINIWA, twórca wypraw rowerowych NINIWA Team, które wiodły przez 53 państwa na trzech kontynentach. Obecnie główny organizator „Festiwalu Życia”. Współtwórca książek – relacji z wypraw rowerowych. Jak mówi o sobie: „Optymista i gaduła”.
Licznie przybyła młodzież z wielkim zainteresowaniem słuchała relacji, wspomnień o. Tomasza z wypraw rowerowych. Zaprezentowane filmy budziły zachwyt, uśmiech i podziw dla tych młodych rowerzystów i ich mentora. Pytań był bez liku. Mogliśmy słuchać i słuchać. Zapraszamy młodzież, która nie miała możliwości uczestniczenia w spotkaniu do poznania tej niezwykłej osoby.

Zapraszamy też do biblioteki po książki redagowane wraz z młodzieżą przez o. Tomasza Maniura.

Grupy zabawowe

30.05.2019

 

Dwujęzyczność. Tak czy Nie ?

Dzisiaj odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie z cyklu „Grupy zabawowe w bibliotece”. Naszym gościem była Pani Kasia Brunner, która starała się nam, poprzez zabawę pokazać, że języka obcego należy się uczyć od najmłodszych lat. Dzieci w sposób naturalny przyjmują dla nas, dorosłych wyuczone słowa np. w języku angielskim. Dla naszych „Skarbków” jest oczywiste i proste, że blue car to po prostu niebieski samochód i o dużo łatwiej jest powiedzieć np. green, niż zie-lo-ny. Poświęcajmy naszym pociechom czas, oddajmy im nasza wiedzę i cierpliwość. Oczywiście muszę tu dodać czytajmy im książki 😉 Choć kilkanaście minut dziennie – CODZIENNIE 🙂 ” Mała książka – wielki człowiek”. Dziękujemy Wam ;* Będziemy tęsknić;) Zapraszamy do biblioteki 😉

 

Grupy zabawowe – Bystrzak

23.05.2019

W naszej bibliotece znów gościły dzieci wraz ze swoimi opiekunami. Już drugi raz naszym gościem specjalnym, był Pan Łukasz Sikora, prowadzący na co dzień zajęcia w Myszkowskim „Bystrzaku”. Czarował nas prostymi, aczkolwiek niesamowitymi doświadczeniami z dziedziny fizyki i chemii. Zabawa zaciekawiła tak dzieci jak i ich opiekunów. My też byłyśmy pod wrażeniem przeprowadzonych zajęć 😉 Nie jest łatwo tak małe dzieci zainteresować nauką. Panu Łukaszowi się to udało. Dziękujemy.

Grupy zabawowe w Bibliotece

16.05.2019

W dniu dzisiejszym „Grupy zabawowe” gościły w MEDI-GIM Fitness Klub Koziegłowy. Zajęcia i zabawy edukacyjno- ruchowe dla maluszków prowadziła Pani Marta Kolasa. Natomiast rodzice mogli wysłuchać wykładu dietetyka z ZŁOTY BOX Catering dietetyczny na temat prawidłowego żywienia dzieci. Stałym elementem naszych spotkań są wspólne zabawy maluszków. Milusińscy poznając rówieśników i bawiąc się z nimi, uczą się kontaktów społecznych, a rodzice mogą obserwować zachowania dzieci podczas zabaw.

Czytamy w Bibliotece – Koziegłówki

15.05.2019

Za oknem szaro, smutno, deszczowo. Nic tylko rozsiąść się wygodnie w fotelu i zanurzyć w świecie książek. No i tak właśnie się stało. Gościłyśmy uczniów klasy pierwszej, szkoły podstawowej w Koziegłówkach, ich rodziców i nauczycielkę opiekunkę Małgorzatę Waś. Książki były głównym bohaterem dnia. Wspomnienia z nimi związane, wspaniałe chwile dzieciństwa wyciskały łzy z oczu. Mamy nadzieję, że książki będą dla tych dzieci już na zawsze wiernymi przyjaciółmi. ” Mała książka – Wielki człowiek „.

 

Grupy zabawowe w Bibliotece

10.05.2019

W dniu dzisiejszym w Bibliotece rozpoczął się nowy cykl zajęć edukacyjnych dla dzieci w wieku od lat 1 do 3, oraz ich rodziców/opiekunów. Naszym gościem była dzisiaj Ilona Żyła – pedagog, logopeda, przyjaciel Biblioteki. Pani Ilonka jest pracownikiem Koziegłowskiego Przedszkola. Mimo, że było to pierwsze spotkanie w tym roku dzieci czuły się pewnie. Chętnie uczyły się poprzez zabawę naśladując czynności wykonywane przez dorosłych. Podczas zajęć plastycznych ze skupieniem na buźkach wykonywały laleczki z patyczków, gałganków, kuleczek, bibułek. Zapraszamy na kolejne zajęcia w przyszły czwartek, o godzinie 10/00 w MEDI GYM Fitness Club Koziegłowy. Będziemy tam gościć na zaproszenie właścicieli Diany i Mateusza Kolasa.

 

Pasowanie na czytelnika

07.02.2019r.

Naszymi czytelnikami  07 lutego oficjalnie zostali pierwszoklasiści ze szkoły podstawowej w Koziegłówkach. Okazało się, że wśród uczniów Pani Małgorzaty Waś jest wielu miłośników książek i czytania. Bibliotekarki wspólnie z Uniwersytetem Trzeciego Wieku przygotowały krótkie przedstawienie, mające na celu przybliżenie postaci z bajek, uświadomienie w jaki sposób należy się obchodzić z książkami i jak należy zachowywać się w bibliotece.Dzieci z radością przedstawiły przygotowane wierszyki i piosenki.

Konkurs dla czytelników

Biblioteka Publiczna MGOPK w Koziegłowach ogłasza konkurs dla czytelników.

Cele konkursu :

 1.  Mobilizowanie do czytania i zdobywania wiedzy,
 2. Rozbudzanie pasji czytelniczych oraz zamiłowania do literatury,
 3. Kształtowanie gustów czytelniczych, pobudzanie aktywności czytelniczej,  d) zachęcanie do systematycznego czytania i częstego odwiedzania biblioteki,  podniesienie poziomu czytelnictwa.

Zasady uczestnictwa w konkursie :

 1. W konkursie mogą uczestniczyć wszyscy czytelnicy Biblioteki Publicznej
  w Koziegłowach.
 2. Uczestnicy konkursu występują w dwóch kategoriach
  a) czytelnicy indywidualni,
  b) czytające rodziny ( jeden adres, zamieszkania)
 3. Konkursem jest objęta ilość przeczytanych książek od 15. 01.2019r. do 30.11.2019r.
 4. Konkurs zostanie rozstrzygnięty przez komisję do 15.12.2019r. po wcześniejszym przeliczeniu woluminów zapisanych na kartach czytelników.
 5. Sprawy dotyczące konkursu, nieuregulowane w regulaminie, rozstrzygnie Organizator.