Aktualności z MGOPK Koziegłowy

Konkurs ,,MENU Z KOPYTA”

Regulamin.pdf – TUTAJ

Karta Zgłoszeń.pdf – TUTAJ

Konkurs w Stylu COUNTRY

 

Regulamin.pdf – TUTAJ

Karta Zgłoszeń.pdf – TUTAJ

III Festiwal Miłośników Koni i Muzyki ,,Z KOPYTA”

 

ZAPOWIEDŹ III FESTIWALU MIŁOŚNIKÓW KONI I MUZYKI ,,Z KOPYTA”

 

Dni Gminy i Miasta Koziegłowy 2017

 

Coroczne święto naszej społeczności jakim są Dni Gminy i Miasta Koziegłowy odbyło się 22-23 lipca na terenie Centrum Rekreacji przy MGOPK.

Honorowy Patronat nad imprezą sprawował Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Pan Jacek Ślęczka.

To wspaniałe wydarzenie otworzył korowód prezentujący, zabytkowe samochody, motocykle i samochody tuningowe. W tym roku mogliśmy podziwiać rekordową liczbę pojazdów, było ich blisko 90, zachwycały swoim urokiem i wdziękiem, przyciągały spojrzenia widzów, budząc uznanie dla ich właścicieli.

Korowód punktualnie o 16.30 wyjechał z placu targowego i przejechał ulicami miasta, aby zaprezentować się mieszkańcom Gminy Koziegłowy, po czym zajechał do Centrum Rekreacji, gdzie można było obejrzeć pojazdy z bliska, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, a także porozmawiać z ich właścicielami.

Samochody oraz motocykle zmierzyły się w III edycji Konkursu Moto-Legendy. Nagrodzono ponad 40 pojazdów i ich właścicieli, natomiast w dziesięciu głównych kategoriach zwyciężyli:

Miss Moto Legendy Cadillac Deville z 1978r - Sebastian Kciuk 

Miss Prezentacji  Warszawa 223 z 1971r - Jan Hyla 

Miss Gracji  Mercedes z 1969r - Dariusz Bulski

Najstarszy Polski Samochód  Syrena 150L z 1977r - Michał Gil

Najstarszy Samochód Parady  Adler z 1932r - Krzysztof Blachnicki

Miss Tuning Honda EM II z 2002r Michał Wróbel 

Mister Tuning  GAZ 69 z 1969r - Stanisław Będkowski

Miss Kreatywności Fiat 126p z 1994r - Marcin Skorek

Motocykl Parady  Suzuki Valusia z 2001r - Marek Kosiński

Najstarszy Motocykl Parady  DKW NZ 350 z 1942r - Norbert Tomczyk

Piękne, zabytkowe i tuningowane samochody zostały docenione przez Jury, warto podkreślić, że wielki wkład w organizację Moto Legend w Koziegłowach wnosi Pan Michał Czarnecki oraz Bartosz Bartkiewicz.

Obchody Dni Gminy i Miasta Koziegłowy rozpoczęły się od uroczystego Hejnału (napisanego specjalnie na okoliczność Gminnego Święta) wykonanego przez Gminą Orkiestrę Dętą z Koziegłów.

Potem nastąpiło przekazanie klucza do bram miasta. Klucz przekazał Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka oraz Dyrektor MGOPK Renata Garleja na ręce Krystyna i Krystyny z Koziegłów.

Po uroczystej inauguracji odbył się koncert Gminnej Orkiestry Dętej pod batutą Kapelmistrza – Henryka Nowaka.

Pierwszy dzień Gminnego Święta przebiegł pod znakiem tanecznego szaleństwa. I tak w programie ,,Hity Disco Polo w Tanecznym Show” wystąpili znani artyści polskiej muzyki rozrywkowej.

Publiczność wprowadził w atmosferę dobrej zabawy zespół ,,CLARIS”, który rozgrzał słuchaczy swoimi przebojami.

Następnie na scenie zagościł zespół „Model MT & Modelinka” dający wyborne show muzyczne.

W tak doskonałym nastroju publiczność oczekiwała występu gwiazdy sobotniego wieczoru – Zespół ,,AFTER PARTY”.

Na występ grupy czekało setki osób, publika dopisała i znów w Koziegłowach zagościły tłumy fanów muzyki Disco Polo. Show ,,AFTER PARTY” był przesiąknięty dawką energetycznej muzyki, przy znanych hitach tj. „Ona lubi pomarańcze”, ,,Nie daj życiu się”, „Wciąż na Ciebie czekam” bawili się uczestnicy Dni Gminy i Miasta Koziegłowy.

Zabawę taneczną dla mieszkańców kontynuował zespół ,,HELLO”, który taneczną muzyką bawił publiczność do późnych godzin wieczornych.

Dzień drugi przywitał nas deszczem, dlatego powstało małe opóźnienie i nieznaczne skrócenie programu Dni Gminy i Miasta Koziegłowy.

Jako pierwsza wystąpiła Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Pińczyc. Młodzi muzycy pod batutą nowego dyrygenta Wojciecha Pompki i jego brata Piotra Pompki dali wspaniały popis swoich umiejętności muzycznych w utworach t.j.: ,,Pochód”, „ Lornetka”, „ Takie jest życie”. Premiera w nowej odsłonie orkiestry zachwyciła liczną publiczność, a wyrażeniem tego uznania były dwukrotne bisy.

Następnie na scenie pojawili się, Laureaci III Festiwalu ,,Sceny dla Ciebie”, których do występu przygotowała Instruktor MGOPK Pani Anna Łuszczyk – Matyja. Młodzi artyści zaśpiewali licznie zgromadzonej publiczności przygotowane przez siebie utwory. Kunszt i talent naszej młodzieży napawa dużym optymizmem. To są prawdziwe talenty, gratulujemy naszym wykonawcom: Paulina Musialik, Nadia Cesarz, Karolina Garleja, Kinga Żak, Wiktoria Cesarz, Amanda Kaim, Wiktoria Kijanka, Adrianna Pala, Szymon Matyja, Klaudia Jagoda, Patrycja Krzan, Angelika Krajewska.

Kolejną atrakcją programu był występ Pań z Koziegłowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, które zaprezentowały się nam w tanecznym Show, oraz pokazie mody. Odważne kreacje, satyra w połączeniu z pięknymi Paniami dały nie lada widowiskowe, które zapamiętamy na długo. Nowy taniec przygotowany przez naszą Panią Dyrektor Renatę Garleje wywar ogromne wrażenie oraz solowe popisy mody wyreżyserowane przez Panią Choreograf Beatę Gwardyś z narracją Pana Marcina Gwardysia. Panie rozbawiły publiczność do przysłowiowych łez. Gratulujemy licznych talentów Naszych Pani z Koziegłowskiego Uniwersytetu III Wieku.

Przed godz 19.00 przed publicznością pojawili się wyjątkowi goście, a mianowicie Bernadeta Kowalska i Przyjaciele . Na ten występ czekała już ta nieco starsza publiczność, która przybyła do Centrum Rekreacji przy MGOPK bardzo licznie.

Około 21.00 pojawił się na scenie Aleksander Martinez finalista programu „Mam talent”,który swym głosem oczarował wprost publiczność, piosenka „ Bo do tanga trzeba dwojga „ Budki Suflera w wykonaniu artysty przejdzie do historii.

Kiedy na estradzie pojawiła się gwiazda wieczoru zespół „ VIDEO”, który w swym repertuarze ma znane hity tj: ,,Wszytko jedno” , ,,Papieros”, ,,Ktoś nowy”. Pod sceną zebrał się tłum fanów jakiego Gmina Koziegłowy jeszcze nie widziała. Wokalista Zespołu – Wojciech Łuszczykiewicz porwał publiczność swoim głosem i charyzmą. Zaprosił także (co bardzo spodobało się publiczności) na scenę kilka osób, które zaśpiewały z nim jeden z utworów. Po koncercie bardzo chętnie i długo Zespół rozdawał autografy i fotografował się z fanami.

Zwieńczeniem Święta Gminy był pokaz sztucznych ogni, który pożegnał mieszkańców i gości, kończąc tym samym Dni Gminy i Miasta Koziegłowy.

Oczywiście impreza nie mogłaby się odbyć bez naszych sponsorów, a oto oni:

Sponsor Strategiczny:

-Żywiec Zdrój S.A.

-Firma Sona

-Ośrodek Szkoleniowo Wypoczynkowy ,,Zacisze”

Sponsor Główny:

-Międzypowiatowy Bank Spółdzielczy w Myszkowie

-Hotel Karczma Stary Młyn

-Delikatesy Centrum

-Sonic

-Orion

-Toyland

-SŁOTPOL

-Odlewnia PRESS

-PHU Odys

-TOYLAND

-SOFI

-Stary Młyn

Sponsor Wspierający:

-Karczma Czardasz

-GAW-TRANS

-Gminna Spółdzielnia „SCH”

-Firma Roxebut

-PPHU Danex

-PPH Roma

-Józan

-Matpol

-Hotel Kukubara Bowling & Center

-Wanat Meble

-Marel

-Hotrl Iibs

-Hotel Kinga

-Żywiec Zdrój S. A.

-Protector

Dziękujemy za tak liczne przybycie i zapraszamy za rok na kolejne obchody Dni Gminy i Miasta Koziegłowy.

VIDEO-RELACJA

Projekt ,,Nasze Koziegłowy i okolice”

W ramach projektu ,,Nasze Koziegłowy i okolice” rozpoczął się cykl warsztatów skierowanych do mieszkańców Gminy Koziegłowy. Projekt realizowany jest przez MGOPK w Koziegłowach oraz grupę nieformalną GZPiT ,,Koziegłowy” . Realizacja tak dużego przedsięwzięcia jest możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków Programu ,,Działaj Lokalnie X” Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, oraz Centrum Inicjatyw Lokalnych -ODL w Zawierciu i Gminę Koziegłowy.

Spotkania warsztatowe obejmują naukę wytwarzania kwiatów z wiór osikowych. Uczestniczki tych spotkań posiądą wiedzę z zakresu pozyskiwania i obróbki wiórów oraz wytwarzania z nich kwiatów. W efekcie końcowym powstanie duża kompozycja kwiatowa, która będzie prezentowana podczas imprez plenerowych w Gminie Koziegłowy.Kolejnymi są warsztaty kulinarne ,,Uczymy robić się pierogi”, celem ich jest powrót do zdrowej, ekologicznej i smacznej kuchni jaka kiedyś była na naszym terenie. Umiejętności zdobyte na warsztatach kulinarnych będą zaprezentowane podczas imprezy plenerowej ,,Nasze Koziegłowy i okolice” podczas organizowanych konkursów w czasie trwania ,,Festiwalu pierogów”.

 

IV Turniej Sołectw

W niedzielne popołudnie, 9 lipca w Centrum Rekreacji przy MGOPK w Koziegłowach odbył się już IV Turniej Sołectw ,,Jak dobrze mieć sąsiada”. I tym razem to wydarzenie niosło ze sobą bardzo wiele emocji.

W tym roku na strat zgłosiło się 16 sołectw: Cynków, Koziegłówki, Lgota Górna, Lgota Mokrzesz, Lgota Nadwarcie, Markowice, Mysłów, Mzyki Nowa Kuźnica, Osiek, Pińczyce Postęp, Rosochacz, Rzeniszów, Wojsławice, Winowno.

Na początku imprezy cały, kolorowy korowód złożony z zawodników i kibiców ruszył z Koziegłowskiego rynku wprost do Centrum Rekreacji i tam na scenie wszyscy uczestnicy turnieju zaprezentowali się przed lokalną publicznością.

O godzinie 15.45 drużyny przystąpiły do zmagań, a trzeba podkreślić, że konkurencje w tym roku były wymagające i pomysłowe, nie jednokrotnie uczestnicy musieli się wykazać dużą zręcznością.

Emocje rozgrzewały wszystkich, a doping nie milkł. Gdy sołectwa dotarły do ostatniej konkurencji wszyscy wstrzymali oddech. Rzut jajkiem na odległość był bardzo ryzykowny, ale wykonany poprawnie na dużą odległość mógł zapewnić drużynie wiele punktów i przyczynić się do zdobycia upragnionego podium. Ważne więc było rzucenie jajkiem w taki sposób, żeby druga osoba złapała jajko nie rozbijając go.

Wielu próbowało ale, jedynym sołectwem, które zaliczyło dystans 15m był Mysłów który w konsekwencji przypieczętował swoje zwycięstwo.

Po tej konkurencji wszystko było wiadomo. Na pierwszym miejscu uplasowała się drużyna z Mysłowa, drugie zaszczytne miejsce przypadło Sołectwu Winowno, natomiast trzecie miejsce otrzymały Mzyki. Nagrody wręczali: Wice Burmistrz GiM Koziegłowy Piotr Kołodziejczyk oraz Dyrektor Miejsko – Gminnego Ośrodka Promocji Kultury Pani Renata Garleja.

Po raz kolejny Gmina Koziegłowy pokazała, że relacja sąsiedzkie i wspólne działania są ważne i potrzebne. Dla organizatorów to kolejne wyzwania za rok, aby poziom konkurencji wzrastał, bo takie są oczekiwania i ambicje naszych uczestników.

II Festiwal Orkiestr Dętych ,,Zagrajmy pod Pałacem”

Na zaproszenie Burmistrza Miasta i Gminy Szczekociny Krzysztofa Dobrzyniewicza Gminna Orkiestra Dęta z Koziegłów uczestniczyła 25.06.2017r w II Festiwalu Orkiestr Dętych „Zagrajmy pod Pałacem”.

Wszystkie orkiestry spotkały się na Rynku, zagrały wspólnie dwa utwory, by potem barwnym korowodem przemaszerować ulicami miasta do Amfiteatru.

W tym roku na Festiwalu obok naszej Orkiestry zaprezentowały się:

Reprezentacyjna Orkiestra z Cianowic gmina Skała, Orkiestra Dęta OSP Kłomnice, Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Włoszczowy, Młodzieżową Orkiestrę Dętą z Gminnego Ośrodka Kultury w Lelowie, Orkiestra Dęta przy MGOKiS w Szczekocinach

Orkiestra Dęta z Koziegłów pod batutą kapelmistrza Henryka Nowaka zaprezentowała 40 minutowy program. O tym, że program się podobał świadczyły gromkie brawa.

 

 

Słowiańska Noc Zakochanych

Słowiańska Noc Zakochanych, to przepiękne święto nawiązujące do tradycji Nocy Świętojańskiej.

Bywało, że gorszono się tą Nocą, zakazywano jej, straszono. A przecież to najpiękniejsza Noc w całym Roku. Przedarła się z mgieł prehistorii. Starsza niż dzieje Polski, a jednak nigdy nie zatraciła swej żywiołowości, radości i beztroskiego szaleństwa.

Św. Jan Chrzciciel, któremu została przydzielona nie raz zapewne dumał nad jej uporczywym trwaniem i bezradnie rozkładał ręce gdy dobiegały go odgłosy kupalnockiej zabawy.

To święto ognia, wody, powietrza, święto miłości. Przepełnione magią i ukrytymi marzeniami.

I taka była właśnie nasza rodzima Słowiańska Noc Zakochanych. Odbyła się 24 czerwca na Kompleksie Sportowym ,,Orlik”.

W tym to czasie koziegłowski gród odwiedziła para królewska ( Dominika Ptasik i Krystian Lepiarz), zachwyciła się naszą okolicą, pięknie przywitała zgromadzonych gości i wygłosiła przesłanie nawiązujące do tej niezwykłej, magicznej nocy.

Po tym podniosłym charakterze nadszedł czas na konkursy nawiązujące do tradycji Nocy Świętojańskiej. Był więc konkurs ,, Wianek Świętojański”, ,,Strój świętojański” i konkurs na ,,Dziwy

i słowiańskie baje” .

Do konkursu ,,Wianek Świętojański” zgłoszono 22 wianki przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich, Świetlice oraz osoby indywidualne. Przepiękne wianki jak nakazuje tradycja wyplatano z kwiatów polnych i ziół.

Jury w składzie: Teresa Dawczyńska z Koziegłowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku- przewodnicząca, Dorota Musiał i Ewelina Ignaszek- Stolarska z ROK w Częstochowie przyznało w kategorii KGW pierwsze miejsce KGW z Markowic, drugie miejsce zdobyło KGW,, Mokrzeszanki” z Lgoty Mokrzesz,

trzecie KG,, Ziemianki” z Koziegłów. Jury postanowiło również przyznać wyróżnienie dla

KGW ,Mysłowianki” z Mysłowa i KGW z Cynkowa.

W kategorii Świetlice pierwsze miejsce otrzymała Świetlica ,,Ferajna” z Wojsławic, drugie miejsce Pracownia Orange z Lgoty Mokrzesz, trzecie miejsce ,,Zielony Domek” Świetlica z Cynkowa. Przyznano również wyróżnienie dla Świetlicy z Lgoty Górnej ,, Tęczowa Gromada” i Świetlicy ,,Przebojowa ekipa” z Mzyk.

W kategorii osoby indywidualne nagrody powędrowały do Urszuli Lis, Bernardyny Nowińskiej, Angeliki Lisowskiej i Kacpra Lisa.

W konkursie ,,Strój słowiański” jury nagrodziło grupę Rusałek z Mysłowa i Julię Piec, w konkursie ,,Dziwy i słowiańskie baje” nagroda powędrowała do KGW z Wojsławic .

Na scenie zgromadzona publiczność mogła podziwiać występ Zespołu Folklorystycznego

,,Złoty Kłos” ze Starej Huty, ,,Lgoczanki” z Lgoty Górnej, Formację Tańca Estradowego ,,Pokusa” oraz grupę Djembomaniacy, młodych artystów grających na bębnach afrykańskich. Do łez rozbawił wszystkich Grzegorz Stasiak.

Aby tradycji stała się zadość nie mogło zabraknąć głównego punktu programu czyli oczyszczającego ognia i wianków puszczanych na wodę wraz z osobistymi pragnieniami.

Widowisko ,,Palmy Sobótki bo wieczór jest krótki” przygotowała grupa dziecięco- młodzieżowa

z Gminnego Zespołu Pieśni i Tańca ,,Koziegłowy” wraz z Zespołem Folklorystycznym ,,Złoty Kłos”

ze Starej Huty. To widowisko ognia, śpiewu i tańca wywarło ogromne wrażenie na publiczności, po nim nastąpił czas na puszczanie wianków na wodę.

Sobótki to również tradycja i magia kwiatu paproci. Jak wieś niesie zakwita przez jedną magiczną chwilę a śmiałek, który go odnajdzie może cieszyć się szczęściem. Jak co roku chętnych do poszukiwania kwiatu paproci nie zabrakło. Ta popularna zabawa cieszy się dużym powodzeniem zwłaszcza wśród dzieci. Nagrodą dla zwycięzcy był ogromny kosz słodyczy ufundowany przez

Pana Burmistrza Jacka Ślęczkę. W tym roku sprytem i przebiegłością wykazały się dziewczęta

Nikola Bubak, Weronika Puszczewicz , Beata Mesjasz i to do ich rąk trafił kosz słodyczy.

Ciepły, pogodny wieczór zachęcał do zabawy przy dźwiękach muzyki zespołu Solaris, a chętni wrażeń mogli przejechać się łodzią udostępnioną przez strażaków z OSP w Starej Hucie.

Punktem kulminacyjnym był pokaz ogni sztucznych.

To wspaniałe, pełne fantazji i uroku przedsięwzięcie mogło odbyć się dzięki wsparciu Burmistrza GiM Koziegłowy, osób i instytucji współpracujących z nami, a które zadbały o porządek i bezpieczeństwo oraz naszych sponsorów.

Składamy serdeczne podziękowania dla:

P.H. ,,Jola” Jolanta Błońska z Koziegłowy

Z.P.H.EKKS Ewa i Krzysztof Kuwak

ZUK w Koziegłowach

OSP w Koziegłowach

OSP Stara Huta

ROK w Częstochowie.

Gminny Dzień Dziecka ,,Mamo Tato co ty na to?”

02.06.2016r.odbył się na terenie Centrum Rekreacji przy MGOPK w Koziegłowach Gminny Dzień Dziecka połączony z Dniem Matki i Dniem Ojca pod hasłem „ Mamo, tato co Ty na to”.

Organizatorem tej cyklicznej imprezy jest Miejsko- Gminny Ośrodek Promocji Kultury w Koziegłowach. W tym roku odbyła się pod honorowym patronatem Poseł do Parlamentu Europejskiego Pani Jadwigi Wiśniewskiej i Burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy Pana Jacka Ślęczki.

Ideą tej imprezy jest pogłębianie relacji między rodzicami i ich dziećmi przez wspólne spędzanie czasu i zabawę.

Wspólnie spędziliśmy czas z przedszkolakami,uczniami szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponad gimnazjalnych z terenu Gminy i Miasta Koziegłowy.

Po raz kolejny odbył się Koncert Laureatów Otwartego Festiwalu Artystycznego „ Scena dla Ciebie’’. W tegorocznej edycji gratulujemy:

W kategorii Soliści- wokaliści szkoły podstawowe I-III:

I miejsce – Maja Pasek

II miejsce – Hubert Kocot

III miejsce- Amelia Rusek

Wyróżnienie- Apolonia Drysch

W kategorii Soliści- wokaliści szkoły podstawowe IV -VI:

I miejsce – Paulina Urbańczyk

II miejsce – Dominik Zenderowski, Wiktoria Kijanka

III miejsce- Patryk Nowak

Wyróżnienie- Karolina Garleja

W kategorii Soliści- wokaliści gimnazjum:

I miejsce – Maria Mordalska

Wyróżnienie- Amanda Kaim

W kategorii Soliści- wokaliści szkoły średnie

I miejsce – Adrianna Pala

II miejsce – Klaudia Jagoda

III miejsce- Szymon Matyja

W kategorii Duety, Zespoły Wokalne, Chóry szkoły podstawowe I-III:

Wyróżnienie- Duet Wokalny SP Koziegłowy

W kategorii Duety, Zespoły Wokalne, Chóry szkoły podstawowe IV -VI:

I miejsce- Chór SP w Koziegłowach

II miejsce – Zespół Wokalny SP w Cynkowie

W kategorii Duety, Zespoły Wokalne, Chóry gimnazjum:

Wyróżnienie- Chór ZS w Koziegłowach

W kategorii Duety, Zespoły Wokalne, Chóry szkoły średnie:

Zespół „ Shout”- Studio Piosenki MGOPK w Koziegłowach

W kategorii Instrumentaliści – Soliści szkoły podstawowe I-III:

I miejsce – Maja Konieczniak , Zuzanna Marczyk

Wyróżnienie- Antoni Puszczewicz

W kategorii Instrumentaliści – Soliści szkoły podstawowe IV-VI:

I miejsce – Stanisław Nikiel

II miejsce – Maciej Puszczewicz

III miejsce – Karolina Garleja, Iwo Hecht

W kategorii Instrumentaliści – Soliści gimnazjum:

I miejsce – Julia Puszczewicz

II miejsce- Martyna Bereza

Wyróżnienie – Łukasz Niemirski, Bartosz Puszczewicz

W kategorii Tancerze- Soliści szkoły podstawowe I–III:

I miejsce – Zofia Gadzalińska

W kategorii Tancerze- Soliści szkoły podstawowe IV- VI:

I miejsce- Maksymilian Bańdo

II miejsce- Oliwia Szmal

W kategorii Tancerze- Soliści gimnazjum:

I miejsce- Zuzanna Kuta

III miejsce- Marcelina Ćwik

W kategorii Zespoły Tańca Nowoczesnego i Towarzyskiego szkoły podstawowe I-III:

III miejsce – Formacja Tańca Estradowego „ Pokusa”

W kategorii Zespoły Tańca Nowoczesnego i Towarzyskiego szkoły podstawowe IV-VI:

II miejsce – Szok Junior I

III miejsce- Szok Junior II

W kategorii Zespoły Tańca Nowoczesnego i Towarzyskiego gimnazjum:

I miejsce – Teens

II miejsce – Red Lips

Wyróżnienie- Szok I

W kategorii Zespoły Ludowe szkoły podstawowe IV-VI:

I miejsce – Gminny Zespół Pieśni i Tańca ,,Koziegłowy” gr. dziecięca

W kategorii Zespoły Ludowe szkoły dorośli:

II miejsce- Zespół Regionalny „ Złoty Kłos”

W kategorii Zespoły teatralne szkoły podstawowe IV -VI:

III miejsce- Formacja Tańca Estradowego „ Pokusa”

W kategorii Zespoły Teatralne szkoły średnie:

I miejsce – Grupa Teatralna ZS w Koziegłowach

W tym roku pojawiły się na naszej Imprezie postacie bajkowe: Myszka Mini, Śnieżka, Roszpunka, Smerfetka, Pipi , Minionek i Pirat Jack Sparow, w które wcieliły się Animatorki z naszych Świetlic.

W przerwach podczas Koncertu odbyły się liczne konkursy z nagrodami. Zmagać się w nich mogli wspólnie – rodzice i ich milusińscy, oraz dzieci ze Świetlic zrzeszonych przy MGOPK. Była naprawdę fajna zabawa i chociaż konkurencje wcale nie były łatwe, to wszyscy dobrze się bawili.

Nie zabrakło innych atrakcji, a w tym: salon dziecięcej urody czy kawiarenka ze słodkościami.

Dla każdego dziecka były też upominki w postaci balonowego zwierzaka- cudaka.

Hitem jak co roku były dmuchane zjeżdżalnie, pod którymi cały czas trwania imprezy były kolejki, dzieci zaś udowodniły, że kondycji im nie brakuje.

W czasie trwania Imprezy miały swój Finał Mistrzostwa Świata w Dobroci. Akcję tą prowadziła Biblioteka Publiczna w Koziegłowach.
Dzieci z ciekawością odwiedzały ich namiot aby dołączyć do akcji i przykleić swoją złotówkę. Dzięki temu przybyło jeszcze kilka metrów dobra. Przyklejanie zebranych złotówek trwało około 6 godzin. Ułożonych zostało 87,36 metrów Dobra!
Co daje 3 844,00 zł.
W układaniu szeregów monet wspierała nas Poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwiga Wiśniewska, Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka oraz Dyrektor MGOPK, Renata Garleja, a także maskotka Mrówka, ( dzięki życzliwości PSB Mrówka Myszków) w której postać wcieliła się Irena Grzybek z KUTW. Darczyńcami byli rodzice i dziadkowie maluchów oraz przedsiębiorcy, czytelnicy, kluby sportowe, sportowcy, szkoły. Bardzo dziękujemy !!!

Sportowym akcentem Dnia Dziecka były zawody w skoku w dal zorganizowane przez Ochotniczy Hufiec Pracy w Myszkowie i Klub Sportowy „Warriors”.

Dopełnieniem tego dnia był magiczny pokaz baniek mydlanych „Beauty bubble show”, a niewątpliwie hitem okazało się kiedy dzieci mogły same je robić, łapać, albo” gaśić”. Niektóre z dzieciaków miały nawet okazję znalężć się w ogromnych bańkach.

Wspaniała zabawa, piękna pogoda i liczna frekwencja sprawiły, że wszyscy razem cieszymy się z naszego wspólnego działania.

Jeszcze raz gratulujemy wszystkim laureatom. Zgodnie zarówno Jury Konkursowe jak i publiczność potwierdza wzrastający poziom artystyczny naszych naprawdę utalentowanych dzieci i młodzieży.

Pasja i kreatywność ciągle towarzyszy naszej Gminie Koziegłowy.

 

Malowanie na jedwabiu

Jedwab to delikatny, przyjemny w dotyku materiał. Kiedyś bardzo luksusowy. W obecnych czasach nadal jest pożądanym materiałem, każda elegantka pragnie mieć w swojej szafie choćby chusteczkę.

Jedwabne chusteczki a do tego ręcznie malowane stanowią elegancki dodatek. Można je kupić ale prawdziwą ozdobą i dumą naszej garderoby będą te własnoręcznie malowane.

Malowanie na jedwabiu wymaga cierpliwości, ale później efekty nas zaskakują.

Chcąc przybliżyć tę dziedzinę Pracownia ,,Pod Koziołkami” w MGOPK zorganizowała warsztaty na których uczestniczki spotkania nie tylko zapoznały się z materiałem ale również poznały techniki nakładania farb i konserwacji gotowych chust.

Zajęcia prowadziła instruktorka Pani Małgorzata Boruch-Łukiewicz właścicielka Pracowni Jedwabiu Insilk z Warszawy.

Obserwując pracę można było zauważyć, że zajęcia sprawiają radość, dominującymi wzorami były kwiaty i motyle. Motyw ten na przekór pogodzie za oknem miał przywołać chyba spóźnioną wiosnę.

Efekt pracy zaskoczył same uczestniczki. Powstały małe dzieła sztuki, będą na pewno dumą właścicielek i przyciągną wzrok nie jednej zazdrosnej sąsiadki.

 

 

Grupa zabawowa w Bibliotece na szlaku Kilometrów Dobra

Mistrzostwa Świata w Dobroci organizuje Polski Instytut Filantropii w ramach kampanii Kilometry Dobra. Kilometry Dobra to stworzona w Polsce międzynarodowa kampania dobroczynna, coroczna akcja, w której mogą wziąć udział organizacje z całego świata.

„Ośrodek Kultury w Koziegłowach reprezentowany jest przez Pracownię Orange w Lgocie Mokrzesz. Kilometry Dobra są dla nas wspaniałą okazją na rozwinięcie działalności „Grupy Zabawowej z Biblioteką” oraz zakup sprzętu i pomocy dydaktycznych dla dzieci do lat trzech” – podkreśla Renata Garleja, dyrektor MGOPK

Grupa zabawowa w Bibliotece to bezpłatny cykl spotkań dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy i ich rodziców w bibliotece. W maju trawa wiosenna edycja, na która uczęszcza 20 dzieci z opiekunami. Jest to najliczniejsza grupa z wszystkich dotychczasowych edycji. Na każde spotkanie staramy się wprowadzać nową atrakcję. Prowadzimy zabawy integracyjne, plastyczne, ruchowe. Zapraszamy specjalistów. Na zakończenie wiosennych spotkań, zaplanowane są warsztaty w gospodarstwie agroturystycznym w Przybynowie koło Żarek.Takie zajęcia dają dzieciom szansę kontaktu z rówieśnikami i edukacji poprzez zabawę.

Rodzice i dziadkowie chętnie wspierają nas w zbiórce pieniędzy. Zebrałyśmy już 64 mety dobra (1 metr dobra to 44zł). Darczyńcami są również przedsiębiorcy, czytelnicy, sportowcy, szkoły. W tym tygodniu naszą bibliotekę odwiedził kolarz zawodowy, Kamil Gradek, wraz ze swoja dziewczyną Karoliną Tomalą. Cała akcję i listę darczyńców można śledzić na stronie kilometrydobra.pl – dodaje Bożena Kolasa, kierownik biblioteki.

Finał kampanii w Koziegłowach odbędzie się 02 czerwca podczas Gminnego Dnia Dziecka w Miejsko-Gminnym Ośrodku Promocji Kultury . Wszystkie zebrane pieniądze zamieniane będą na złotówki i układane w szeregi monet. W tym dniu na dzieci czekać będzie wiele atrakcji.

Zapraszamy do udziału w tym niecodziennym wydarzeniu i dołączeniu do akcji.

 

Pracownia Witraży już działa

Pracownia Witraży już działa!

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na warsztaty, które odbywają się w każdą środę od godziny 17.00

w MGOPK w Koziegłowach.

 

Na ,,5″ z Kulturą – Piątkowe Spotkania Kulturalne

logo kultura na piątke

Z myślą o nowych propozycjach kulturalnych MGOPK w Koziegłowach pragnie zaproponować Państwu cykl spotkań, których głównym celem jest poznanie ciekawych, pełnych pasji osób. Osób, które często znamy , mieszkają obok nas, postrzegamy je jednak jako zwykłych sąsiadów a to ludzie pełni pasji, potrafiący w ciekawy, często w niekonwencjonalny sposób opowiadać o tym co robią. Pobudzają wyobraźnie odbiorcy, motywują do nowych wyzwań. Imponują swoim ,,zadziornym spojrzeniem na świat”.

Realizacja wspólnych pasji i pomysłów w zakresie kultury pozwoli również na twórcze zaangażowanie społeczności, stworzy nowy wymiar obcowania ze sztuką, pokaże nowe możliwości, otworzy nowe horyzonty bez względu na to jaką dysponujemy wiedzą i doświadczeniem. Bo przecież w każdym z nas kryją się talenty, nieodkryte zdolności trzeba je tylko umiejętnie wyeksponować i zaprezentować światu.

Piątkowe Spotkania Kulturalne to czas do swobodnego wyrażania siebie. Poprowadzimy Was przez labirynt nowych znaczeń, wartości i informacji. I tak Biblioteka wprowadzi Nas w tajniki literatury, poezji. Większość działań będzie się odbywać w Gallery Promo Arte, w tym wystawy malarskie, wernisaże sztuki wszelakiej. Ponadto zdobędziesz nowe umiejętności artystyczne za sprawą warsztatów tematycznych organizowanych przez Pracownię

,,Pod Koziołkami”. Będzie to czas pracy, dyskusji, wymiany doświadczeń i wspólnego cieszenia się sobą. Nie zabraknie także autorskich spotkań, benefisów i kameralnych pogadanek muzycznych.

Te nasze Spotkania są takie trochę przekorne i nie jeden z czytelników artykułu powie, pogrzebały w historii i chcą zrobić Obiady Czwartkowe i ma tutaj rację. Słynne Obiady Czwartkowe organizowane przez króla Stanisława Augusta przyciągały elitę intelektualną kraju. To na nich dyskutowano o literaturze, sztuce, nauce, omawiano dzieła literackie. To był czas gdzie spotykali się poeci, malarze, rzeźbiarze, literaci. Na Obiadach Czwartkowych wypadało bywać, to był prestiż i takimi niech staną się nasze Piątkowe Spotkania Kulturalne.. Po prostu trzeba na nich bywać.

Przyjdź, zobacz, nie będziesz żałować, bo ten czas nie będzie stracony!

Wszystkie piątkowe działania są bezpłatne. Cenimy sobie Twoje pasje i podpowiedz nam jakie są Twoje potrzeby i oczekiwania.

Już w lutym zapraszamy na warsztaty tworzenia witraży, koncert Zespołu historyczno- patriotycznego ,,Forteca” z inicjatywy Europoseł Jadwigi Wiśniewskiej i Burmistrza

GiM Koziegłowy Jacka Ślęczki, a w marcu warsztaty familijne ,, Pisanki, kraszanki, palmy” oraz wieczór poezji śpiewanej z Maciejem Rudlickim.

Dodatkowe informacje dostępne na stronie MGOPK oraz Biblioteki Publicznej w Koziegłowach.

 

 

Uwaga !!! dowóz dzieci na próby Gminnego Zespołu Pieśni i Tańca Koziegłowy!!!

WTOREK

Wojsławice – Przystanek – 15:00

Cynków- Pl. Szkolny – 15:10

Rzeniszów- Przystanek przy trasie (przy zjeździe do Dobrawy)- 15:20

Rosochacz – ul. Przejazdowa (mostek) – 15:35

Koziegłówki- Kościół- 15:40

Osiek- Przystanek- 15:45

Harmonogram zajęć

Harnomogram

Zapraszamy do udziału w zajęciach w MGOPK