Aktualności z MGOPK Koziegłowy

Pomoc dla Natalki

Dziękujemy Urząd Gminy i Miasta Koziegłowy za nominację do #GaszynChallenge.

Miejsko-Gminny Ośrodek Promocji Kultury w Koziegłowach przyjmuje wyzwanie!

Cieszymy się, że możemy pomóc Natalce Woźniak z Żor!

Super Mała Agentka kontra genetyczny potwór.

Gaszyn Challenge to ogólnopolska akcja, w której chodzi o pomaganie dzieciom i osobom w potrzebie, cierpiącym z powodu różnych chorób i schorzeń.

Zasady akcji są proste.

Nominowani muszą wykonać ćwiczenie – 10 pompek/przysiadów. Jeżeli je wykonają wpłacają minimum 5 zł, a jeżeli nie, to wpłacają minimum 10 zł.
Pieniądze wpłacamy tu 👉
https://www.siepomaga.pl/natalka

Nominowani mają 48 godzin na wykonanie zadania i mogą nominować minimum 3 osoby/podmioty.

Miejsko-Gminny Ośrodek Promocji Kultury w Koziegłowach do wykonania zadania nominuje:
  • OSP Wojsławice
  • Koziegłowski Uniwersytet Trzeciego Wieku
  • Miejski Ośrodek Kultury „Centrum” w Zawierciu

Wakacyjna Akademia Wolnego Czasu

ARiMR informuje

Koła gospodyń wiejskich mogą składać wnioski o pomoc

.

Rok 2020 jest trzecim z rzędu, w którym koła gospodyń wiejskich mogą ubiegać się w ARiMR o dotację na swoją działalność.  Nabór wniosków rozpoczął się 5 czerwca  2020 r. i potrwa do 30 września 2020 r., chyba że wcześniej wyczerpana zostanie tegoroczna pula środków przewidziana na ten cel, która wynosi 40 mln zł. O pomoc można ubiegać się w biurach powiatowych Agencji.

By sięgnąć po wsparcie z ARiMR, które jest finansowane z budżetu państwa, koło musi być zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Kół Gospodyń Wiejskich. Teraz figuruje w nim 9124 organizacji tego typu. Najwięcej w województwach wielkopolskim – 1380 kół, lubelskim – 1182 i mazowieckim – 1173. Wysokość pomocy dla koła uzależniona jest od liczby jego członków. I wynosi: 3 tys. zł – dla koła liczącego nie więcej niż 30 członków, 4 tys. zł – jeśli koło liczy od 31 do 75 członków i 5 tys. zł  – w przypadku, gdy koło tworzy ponad 75 osób. Koła gospodyń wiejskich, które chcą działać w oparciu o ustawę nadającą im osobowość prawną, umożliwiającą prowadzenie działalności gospodarczej i dostęp do państwowych dotacji, mogą powstawać nie tylko na wsiach. Mogą być one być tworzone również w miastach liczących do 5 tys. mieszkańców, a także na terenie sołectw położonych w granicach miast.

–  Z roku na rok program wsparcia dla KGW cieszy się coraz większym zainteresowaniem, co potwierdza wzrost liczby kół, które wnioskują o pomoc.  W 2018 r. ze wsparcia skorzystało ponad 4,8 tys. kół, które otrzymały łącznie ok. 16,3 mln zł.  Rok później pomoc w kwocie 29,7 mln zł trafiła już do blisko 8,6 tys. kół.  – Cieszę się, że ARiMR może współpracować z kołami gospodyń wiejskich, które odgrywają ważną rolę w aktywizowaniu lokalnych społeczności, integrowaniu mieszkańców, budowaniu wspólnoty, jak i kultywowaniu polskich tradycji  – mówi Tomasz Nowakowski, Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.    

Szczegółowe informacje można otrzymać w placówkach ARiMR, pod numerem bezpłatnej infolinii 800 380 084 oraz na stronie internetowej www.arimr.gov.pl.

 

Informacja

Łyk(o) tradycji

Łyk(o) tradycji

To tytuł projektu, skierowany do wszystkich mieszkańców Gminy Koziegłowy. Autorem jest Koło Gospodyń Wiejskich ,,Ziemianki” z Koziegłów, który jest realizowany od maja do października 2020 r.

,,Łyk(o) tradycji „nawiązuje do dziedzictwa kulturowego ziemi koziegłowskiej, jego rękodzieła wiórowego. Wyroby wiórowe: kwiaty, kapelusze, koguciki są charakterystycznymi elementami rozpoznawalnymi w kraju i za granicą. To bogata historia, która na przestrzeni dziesiątek lat kształtowała życie gospodarcze, kulturowe i handlowe mieszkańców Gminy. Dzisiaj stanowi o tożsamości mieszkańców, jednak już w mocno okrojonej i zapomnianej formie.

Projekt zakłada realizację warsztatów rękodzielniczych na których uczestnicy zapoznają się z historią rękodzieła, wzornictwem oraz własnoręcznie wykonają ozdoby wiórowe min. Orła Białego , będzie to miniatura 3 metrowego Orła jaki uczestniczył w 2019 r. w Biało- Czerwonej Paradzie w Warszawie. Wśród uczestników warsztatów przeprowadzone będą również dwa konkursy z nagrodami. Spotkania warsztatowe umilone będą występami członkiń Koła Gospodyń Wiejskich ,,Ziemianki” oraz słodkimi poczęstunkami. Z materiałów dokumentujących spotkania warsztatowe i spotkania z rękodzielnikami powstanie bogata dokumentacja fotograficzna i filmowa, która pozwoli na opracowanie folderu i filmu promującego dziedzictwo rękodzielnicze Koziegłów.

Realizacja przedsięwzięcia jest możliwa dzięki pozyskaniu dofinansowania z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu EtnoPolska 2020.

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w warsztatach, dodatkowe informację i zapisy Koło Gospodyń Wiejskich ,,Ziemianki” numer telefonu 601 93 34 45

INFORMACJA

Regulamin

REGULAMIN

 

Komunikat

Chęć wypożyczenia lektur, prosimy zgłaszać telefonicznie w chwili zapisu w Sekretariacie

KURS INTERNETOWY W BIBLIOTECE

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Niepodległa – #MojaFlaga // 2020:

„Na pewno masz ją gdzieś w domu. Jeśli nie – uszyj z materiału lub zrób z papieru. Nieważne, czy będzie duża, czy mała: najważniejsze, że Twoja. Wywieś flagę na majówkę! #mojaflaga

Na przekór dzisiejszym wyzwaniom, o których w zeszłą majówkę nawet nam się nie śniło, podtrzymajmy ważną tradycję i wywieśmy flagę na święta majowe.

Niech ta wiosna się nie tylko zazieleni, ale i zakwitnie na biało i czerwono!

Biuro Programu „Niepodległa” ponownie zaprasza do akcji #mojaflaga, czyli wywieszenia biało-czerwonej z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Wystarczy wywiesić flagę przed domem, na balkonie czy w miejscu pracy, a zdjęcie z flagą udostępnić w mediach społecznościowych z opisem #mojaflaga.”

Zapraszamy dzieci na naukę tańca!

Eksperymenty plastyczne

„Wrażliwość na słowa”

10.03.2020

10 kwietnia 2020r. już po raz 32, grono młodych osób zaprezentowało swoje talenty recytatorskie w MGOPK

w Koziegłowach podczas Miejsko – Gminnych Eliminacji XXXII Regionalnych Spotkań Młodych Recytatorów „Wrażliwość na słowa”.

Organizatorem Spotkań jest Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie. Konkurs ma na celu zachęcenie uczestników do obcowania z literaturą, do poszukiwania wartościowych literacko tekstów poetyckich i prozy,

a także pielęgnowanie zamiłowania do literatury pięknej.

Prezentowany w konkursie recytatorskim repertuar obejmuje utwór poetycki i fragment prozy. W najmłodszej grupie wiekowej możliwe jest zastąpienie prozy utworem poetyckim.

W tym roku Komisja w składzie: Czesława Monczka, Magdalena Ślęczka oraz Joanna Kowacka po przesłuchaniu 38 uczestników w trzech kategoriach wiekowych, wyłoniła następujących laureatów:

 

Recytacja – Kategoria I – Klasy I- III szkoły podstawowej:
I miejsce – Julia Boroń SP Koziegłowy

II miejsce –  Kacper Mosionek – SP Koziegłówki

III miejsce – Miłosz Bańka  SP Pińczyce

Wyróżnienie – Dawid Górecki SP Koziegłowy

Recytacja – Kategoria II – Klasy IV- VI szkoły podstawowej

I miejsce – Julia Szkop – SP Siedlec Duży

II miejsce – Zuzanna Rzepka – SP Koziegłówki

III miejsce – Kornel Sitek – SP Siedlec Duży

Wyróżnienie – Hanna Zimny – SP Gniazdów

Recytacja – Kategoria III – Klasy VII – VIII szkoły podstawowej

I miejsce – Julia Korzec – SP Pińczyce

II miejsce – Marta Glinka – SP Gniazdów

III miejsce –  Hanna Gocyła – SP Mysłów

Wyróżnienie –  Karolina Garleja – SP Lgota Górna

Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe z rąk Jury i dyrektor MGOPK Pani  Renaty Garleji.

Z każdej kategorii zostały wytypowane po 2 pierwsze osoby do dalszego etapu czyli eliminacji na szczeblu powiatowym, które odbędą się w Miejskim Domu Kultury w Myszkowie.

W tegorocznej edycji, poziom kultury słowa był na bardzo wysokim poziomie. Konkurs „Wrażliwość na słowa” niewątpliwie przyczynił się do wyłonienia utalentowanych młodych osób.

Z roku na rok poziom recytacji z interpretacją kultury żywego słowa wzrasta. Świadomość magii wiersza i prozy w aspekcie społecznego wymiaru przekazu w obecnej dobie jest ważna. Przeżycie duchowe i własna interpretacja postrzegania świata doskonali młode umysły – takie słowa z przesłaniem kierowała dyrektor MGOPK do wszystkich uczestników, rodziców, nauczycieli i opiekunów. Po raz kolejny dobra frekwencja recytatorów świadczy o zainteresowaniu tej muzy. Cieszy to bardzo nas organizatorów.

Gratulujemy młodym wykonawcom z tak piękną wrażliwością na piękno słowa.

 

 

 

Wernisaż – Wystawa Fotografii Katarzyny Letkiewicz

6.03.2020

 

6 marca 2020 r. – w czwarty dzień Wiosny Kobiet Miejsko-Gminny Ośrodek Promocji Kultury w Koziegłowach wspólnie z Warsztatem Terapii Zajęciowej z Wojsławic zaprosił na wernisaż Katarzyny Lutkiewicz.

Galeria PromoArte zgromadziła w ten dzień wiele osób które z wielką pasją i zainteresowaniem obejrzeli wystawę fotografii autorki.

Katarzyna Letkiewicz, jako pedagog specjalny, pragnie przełamać barierę milczenia i ukazać kobiecość Tych, które często traktowane są jako aseksualne. Wystawa, zwraca uwagę na to, że płeć jest kategorią nadrzędną, a pewne jej atrybuty manifestują się bez względu na różne utrudnienia. Subtelne, podkreślające urodę i charyzmę modelek ujęcia są ucztą dla zmysłów oraz ważnym głosem w społecznej dyskusji na temat związany z seksualnością osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami.

Prace autorki zdradzają niezwykły sposób postrzegania drugiego człowieka, który cechuje się nieskończonym pragnieniem odkrywania piękna i wydobywania z człowieka tego, co jest w nim najlepsze.

Wiosna Kobiet – Koncert Artura Gotz

05.03.2020

 

 

 

Trzeci dzień naszego cyklu „ Kobieto , obudź się na Wiosnę” to prezent wokalny dla naszych Pań.

Z przepięknym koncertem ”Mężczyzna prawie idealny” wystąpił w sali widowiskowej MGOPK Artur Gotz.

Artur Gotz jest wokalistą, aktorem scen warszawskich i łódzkich, laureatem nagrody „Wokalista Roku 2016”, a także tytułowym bohaterem powieści „Idol” Marty Fox, wydał 3 płyty, zagrał ponad 500 koncertów w całej Polsce, a także w Europie USA, Australii, Nowej Zelandii i na Kubie.

Oprócz piosenek z albumu „Mężczyzna prawie idealny” usłyszeliśmy m.in.„Addio pomidory”, „Jeżeli kochać, to indywidualnie”, „Już kąpiesz się dla mnie”, „Nie dokazuj”, „Polka kryminalna”, często w zaskakujących aranżacjach i oryginalnych interpretacjach.

Wiosna Kobiet to wyjątkowe spotkanie i niepowtarzalne w każdym calu. Mamy nadzieję, koncert rozweselił nasze uczestniczki. Obudzone, uśmiechnięte i zadowolone będziemy roznosić energię oczekując na prawdziwą wiosnę.

Wiosna Kobiet – Dzień drugi!

04.03.2020r.

W dniach 3-7 marca 2020r. w Miejsko Gminnym Ośrodku Promocji Kultury

w Koziegłowach odbyła się już po raz szósty Wiosna Kobiet.

Naszym przesłaniem było hasło „Kobieto, obudź się na wiosnę!

W drugim dniu naszej imprezy Panie zadbały o wygląd.

Rozpoczęliśmy od pokazu „Szybki makijaż dzienny„ Firmy Oriflame. Paznokcie zadbane

i przyozdobione stały się wizerunkiem naszych uczestniczek tego wyjątkowego dnia dzięki Pani Klaudii Szatan. Dzięki Firmie Avon, Panie poznały trendy wiosennego makijażu. Piękny make up zaproponowała również Pani Justyna Sergiel.

Zdrowotnym akcentem był wykład Firmy Twój Słuch, po nim Panie mogły zbadać, czy z ich słuchem wszystko jest w porządku.

Panie ze Studia Figura z Koziegłówek poza ciekawym wykładem zaproponowały atrakcje

w postaci modelowania sylwetki na specjalnym rowerku oraz masaż limfatyczny na rolkach.

Kobietom nigdy dość biżuterii, więc i tę kwestię się zadbaliśmy zapraszając na warsztaty „Biżuteria metodą Tiffany” z Panią Agatą Kuban.

Dbając o harmonię między ciałem a duszą czyli zadbać o pozytywną energię warto było posłuchać Coucha Pani Stefanii Kania.

W przerwach między wykładami Nasze Panie pokazały nam również, że potrafią się dobrze bawić uczestnicząc w kalamburach.

 

Wiosna Kobiet 2020 część I „Kobieto, obudź się na wiosnę!

03.03.2020

W dniach 3-7 marca 2020r. w Miejsko Gminnym Ośrodku Promocji Kultury

w Koziegłowach odbyła się już po raz szósty Wiosna Kobiet.

Naszym przesłaniem było hasło „Kobieto, obudź się na wiosnę!

Budzenie! rozpoczęło się we wtorek o godz. 16.00. Pani Dyrektor MGOPK, Renata Garleja rozpoczęła działanie życząc dobrej energii i przypływu siły, zdrowia i piękna goszczącego w każdej z nas.

Pierwszy dzień przebiegał z ideą zadbania o zdrowie. Królowały witaminy, diety, dbanie

o ciało.

Firma LR zaprezentowała suplementy i kosmetyki w swoim dziale „ Piekno i zdrowie”. Panie z „ Natur Hause” rozpoczęły wykładem „Jak schudnąć – 10 zasad skutecznej diety”.

Tak samo na zdrowie i lekkość postawił Ośrodek Wypoczynkowo – Szkoleniowy „Zacisze”

z Rzeniszowa i zaproponował warsztaty”Kolory Wiosny na talerzu”, a to za sprawą dwóch wspaniałych Pań tj. właścicielki Sylwii Piekarczyk i znakomitej szefowej kuchni Moniki Motyl. Można było skosztować i rozkoszować się znakomitym smakiem serwowanych potraw. Dla relaksu można było skorzystać z masażu relaksacyjnego u Pani Magdaleny Kwarciak, oraz masażu stóp u Pani Pauli Waś– Zenderowskiej. Firma Oriflame zaoferowała Paniom nie tylko wykład ale i badanie skóry. Całość pierwszego dnia dopełniły piękne wiosenne kompozycje wykonane samodzielnie na warsztatach „Wiosna, kwiaty, Inspiracje” z Panią , bo każdy wie o tym, że Kobiety kochają kwiaty.

 

I Gala Taneczna

2.03.2020

1 marca 2020 r. w sali sportowej Zespołu Szkół w Koziegłowach odbyła się I Gala Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy.

Organizatorami imprezy byli: Miejsko-Gminny Ośrodek Promocji Kultury w Koziegłowach oraz Szkoła Tańca Dobrowolscy z Częstochowy.

Na parkiecie podczas I Gali wystartowało prawie 200 par z 44 klubów z całej Polski m.in. z całego województwa śląskiego, Krakowa, Wrocławia, Opola, Łodzi Rzeszowa i innych miast.

Poziom konkursu był na bardzo wysokim poziomie, tancerze walczyli o puchary i nagrody pieniężne.

Nagrody dla zwycięskich par zostały rozdane przez Burmistrza GiM Koziegłowy Pana Jacka Ślęczkę oraz Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Promocji Kultury w Koziegłowach Panią Renatę Garleję.

Zmagania taneczne odbywały się na sali sportowej Zespołu Szkół w Koziegłowach i przebiegały w kilku blokach. Publiczność była zachwycona artyzmem, ruchem, przepięknymi strojami wykonawców.

W międzyczasie odbyły się również pokazy tańca Szkoły Dobrowolskich.

Szczegółowe wyniki konkursu można znaleźć pod linkiem:

https://baza.taniec.pl/?v=turnieje_pary&w=4480

Dziękujemy Szkole Dobrowolskich za zorganizowanie tak podniosłego wydarzenia. Był to dla nas zaszczyt że mogliśmy współuczestniczyć w takim przedsięwzięciu.

Składamy również serdeczne podziękowania Pani Dyrektor Zespołu Szkół w Koziegłowach Karolinie Miklas za udostępnienie sali i udaną współpracę.

To wydarzenie nie mogło by się odbyć dzięki naszym zacnym sponsorom, którzy wspierali nas rzeczowo i finansowo, a są to:

 

Duża frekwencja oraz pozytywne opinie publiczności świadczą o zapotrzebowaniu społecznym na taki charakter imprez. Jest to dla organizatora bardzo cenna informacja i mobilizacja do tworzenia takich przedsięwzięć.

Z uwagi na tak dobrą współpracę ze Szkołą Dobrowolskich zostanie zorganizowana w MGOPK w Koziegłowach nauka tańca towarzyskiego dla dzieci w dwóch grupach wiekowych Roztańczone brzdące (3-5 lat) oraz Roztańczone Maluchy (6-8 lat), na które już teraz serdecznie zapraszamy chętne dzieci.

„ Artystyczne Warsztaty Zimowe” w MGOPK

13-24. 01. 2020

Na czas ferii od 13 do 24 stycznia Miejsko – Gminny Ośrodek Promocji Kultury w Koziegłowach przygotował program zajęć dla dzieci z Gminy Koziegłowy.

Już od kilku lat cykl warsztatowy pod nazwą „ Artystyczne Warsztaty Zimowe” w MGOPK cieszy się dużym powodzeniem. W programie znalazły się różnorodne propozycje , a były to: warsztaty , plastyczne, czy zręcznościowe. Dzieci pracowały z ochotą i z ciekawością podchodziły do każdego tematu, ponieważ z niektórymi technikami miały styczność pierwszy raz, a że ferie przypadły w tym roku przed Dniem Babci i Dziadka dodatkową atrakcją była możliwość zabrania do domu zrobionych przez siebie prac jako upominków dla Nich.

Dla wszystkich fanów kinematografii przygotowano ,,Filmowe opowieści”.

Codziennie w godzinach porannych dzieci mogły zobaczyć bohaterów swoich ulubionych bajek.

Niebywałą atrakcją był wyjazd do Parku Wodnego w Łazach. Ponad dwie godziny wodnego szaleństwa, śmiechu i zabawy sprawiły wiele radości dzieciom i ich opiekunom.

Dużym zainteresowaniem najmłodszych cieszyły się warsztaty kulinarne „ Promujemy zdrowy styl życia” przeprowadzone przez Panią Iwonę Chmurzewską z ŚODR- oddz. Myszków. Dzieciaki ochoczo przystąpiły do dzieła i powstały prawdziwe arcydzieła kulinarne, które później równie ochoczo zostały zjedzone.

Koziegłowy odwiedziły także Panie z Myszkowskiego Sanepidu, które przygotowały dla dzieci konkurs plastyczny z licznymi nagrodami.

Aby zachęcić dzieci do aktywności fizycznej zabraliśmy je z wizytą w Fitnes Club MEDY GYM. Do naszej dyspozycji były bieżnie, rowerki i sprzęt treningowy.

Składamy w tym miejscu podziękowania Państwu Dianie i Mateuszowi Kolasie za poświęcony naszym milusińskim czas.

Ferie zakończyły się w piątek spotkaniem z Państwową Inspekcją Pracy w Katowicach, Wojewódzkim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego i KRUS-em w Myszkowie,które to organizacje przygotowały dla podopiecznych MGOPK konkurs plastyczny pt. ,,Bezpieczne ferie” . Konkurs poruszał temat zachowania bezpieczeństwa w różnych, życiowych sytuacjach. Wszystkie dzieci wykonały piękne prace plastyczne nawiązujące do tematu prelekcji, które następnie zostały nagrodzone .

Podsumowując: Tegoroczny program „ Artystycznych Warsztatów Zimowych” był skierowany do dzieci, które ferie spędzały w naszej Gminie. Przez dwa tygodnie MGOPK w Koziegłowach zapewnił wszystkim swoim podopiecznym różne i ciekawe formy aktywnego spędzania wolnego czasu.

Zachęcamy do odwiedzania naszej strony, gdzie w najbliższym czasie pojawią się na pewno nowe pomysły na ciekawe i inspirujące warsztaty.

Gala Konkursu Miss Jury 2020 oraz Miss Jury Nastolatek 2020

18.01.2020

18 stycznia 2020r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Promocji Kultury odbyła się Gala Konkursu Miss Jury 2020 oraz Miss Jury Nastolatek 2020.

Pomysłodawczynią konkursu, który po raz pierwszy wyłonił Miss Jury oraz Miss Jury Nastolatek, a swym zasięgiem objął wyjątkowo atrakcyjny turystycznie region Jury krakowsko-częstochowskiej jest Dyrektor Miejsko- Gminnego Ośrodka Promocji Kultury

w Koziegłowach p. Renata Garleja.

Współorganizatorami wydarzenia byli:

– Grupa Divinita Event i oraz Grupa Dyrektorów Generalnych Wyborów Miss Śląska:

p. Krzysztof Dolina i p. Dawid Domaradzki.

– Gmina i Miasto Koziegłowy na czele z Burmistrzem Gminy i Miasta Koziegłowy

p. Jackiem Ślęczką.

– Norbi Sound

– Portal modnaczęstochowa.pl

Zaproszenie jako Partner Wspierający przyjęły Starostwa: w Myszkowie, w Będzinie,

w Częstochowie, w Kłobucku, w Zawierciu.

W konkursie ufundowali i wręczyli nagrody:

Starosta powiatu Kłobuckiego p. Henryk Kiepura,

Wice- Starosta Powiatu Myszkowskiego p. Mariusz Morawiec ,

Wice-Starosta Powiatu Zawierciańskiego p. Paweł Sokół ,

Członek Zarządu Powiatu Częstochowskiego-p. Adam Morzyk,

Nagrody ufundowane przez Starostę Powiatu Będzińskiego p. Sebastiana Szaleniec wręczył V-ce Starosta Powiatu Myszkowskiego p. Mariusz Morawiec.

W wydarzeniu wzięli udział również:

Wice-Starosta Powiatu Kłobuckiego p. Zdzisława Kall

Przewodniczący Rady Powiatu Myszkowskiego p. Wojciech Picheta

Wice-Przewodniczący Rady Powiatu Myszkowskiego- p. Zdzisława Polak

Członek Zarządu Powiatu Kłobuckiego- p. Józef Borecki

Burmistrz Miasta Myszków p. Włodzimierz Żak

Naczelnik Wydziału Promocji Starostwo Powiatowe w Zawierciu- p. Iwona Kuźniak

Dyrektor Partnerstwa Północnej Jury p. Jerzy Motłoch

Radni Gminy i Miasta Koziegłowy- p. Jadwiga Balińska oraz p. Grażyna Sitek

Dyrektorzy i przedstawiciele Domów Kultury z Ogrodzieńca, Kłobucka , Będzina.

Miss Jury to regionalny etap konkursu Miss Śląska. Kolejnym etapem są ćwierćfinały, półfinały i Miss Polski.

Podczas Gali Miss Jury nad wizerunkiem kandydatek (wizaż i fryzury) pracowało Studio Fryzjerskie i Kosmetyczne „Wiktoria” Błażej Adamus & Barber Shop.

Kandydatki Miss Jury (kat. wiekowa 18-27 lat) zaprezentowały się w świetnie skomponowanych strojach codziennych z kolekcji przygotowanej przez częstochowskiego kreatora mody firmę Faktoria oraz w kolekcji strojów wieczorowych – częstochowskiego projektanta – p. Piotra Ciepała. Wystąpiły również w strojach kąpielowych firmy Intimo

z Częstochowy. Choreografie dla Pań przygotowała Dyrektor MGOPK w Koziegłowach

p. Renata Garleja

Kandydatki Miss Jury Nastolatek w kategorii wiekowej 14-18 lat również zaprezentowały swe wdzięki w strojach codziennych oraz wieczorowych. Układ choreograficzny przygotowała p. Ewelina Jurczyńska.

Piękno prezentujących swe wdzięki kobiet oceniło jury w następującym składzie:

– p. Krzysztof Dolina i p. Dawid Domaradzki dyrektorzy generalni Wyborów Miss Śląska,

-p. Dominika Konarska Miss Śląska 2019 i od grudnia 2019 III Vice- Miss Polski ,

– p. Magdalena Michalska Miss Polski Nastolatek 2019,

-p. Mariusz Morawiec – vice-Starosta Powiatu Myszkowskiego,

-p. Jarosław Mazanek – redaktor naczelny lokalnego tygodnika „Gazeta Myszkowska”

oraz „Kuriera Zawierciańskiego”

-p. Ewelina Jurczyńska prowadzi portal Modna Częstochowa.pl ,

– p. Błażej Adamus – Mistrz Świata we fryzjerstwie oraz trzykrotny Mistrz Polski, międzynarodowy sędzia w konkursach, prowadzący dwa salony oraz akademię fryzjerską.

– p. Adrian Dobrowolski – właściciel Szkoły Tańca ,,Dobrowolscy” z Częstochowy, tancerz- najwyższej klasy tanecznej S w stylu standardowym i latynoamerykańskim. Na swoim koncie ma wiele sukcesów: wielokrotne mistrzostwo i vice-mistrzostwo Okręgu Częstochowskiego i Śląskiego.

Miss Jury 2020 oraz Miss Publiczności została kandydatka nr 5 – Aleksandra Czarnecka, która pochodzi z Nowej Kuźnicy. Interesuje się tańcem towarzyskim, sportem, fizjoterapią oraz szeroko rozumianą gastronomią.

Miss Jury 2020 otrzymała:

– złotą biżuterię ufundowaną przez Firmę Jubilerską Kalota z Częstochowy,

– biżuterię ufundowaną przez Starostwo Powiatowe w Będzinie,

– zegarek marki Donna Karen New York – ufundowany przez Salon Zegarmistrzowski Rybiccy z Częstochowy,

– tablet ufundowany przez Starostwo Powiatowe w Zawierciu,

– Bon upominkowy ufundowany przez Firmę Jubilerską Kosovski z Myszkowa,

– Voucher – 2 noclegi w komfortowym apartamencie dla 2 osób – ufundowane przez

Hotel „Kinga” w Żarkach Letnisko,

– kolacja dla 2 osób – ufundowana przez Hotel Ibis w Częstochowie,

– zestaw kosmetyków – ufundowany przez Firmę Avon.

Miss Publiczności 2020 otrzymała:

– zestaw głośników ufundowany przez Starostwo Powiatowe w Myszkowie,

– bon upominkowy ufundowany przez Firmę Jubilerską Kosovski z Myszkowa,

– voucher – pobyt weekendowy dla 2 osób ufundowany przez Ośrodek Wypoczynkowy „Orle Gniazdo” w Hucisku,

– voucher – „Aktywna kolacja” ufundowana przez Kukubarę z Myszkowa,

– voucher – kolacja dla 2 osób ufundowana przez Hotel Merkure w Częstochowie,

– zestaw kosmetyków ufundowany przez Firmę AVON

I wice Miss Jury 2020 komisja wybrała Panią z nr 6 – Kamilę Rumin, pochodzącą

z Częstochowy. Kamila interesuje się modą, sportem i filmami.

I Miss Jury 2020 otrzymała:

– biżuterię srebrną pozłacaną ufundowaną przez Firmę Jubilerską Kalota z Częstochowy,

– tablet ufundowany przez Starostwo Powiatowe w Kłobucku,

– Bon upominkowy ufundowany przez Firmę Jubilerską Kosovski z Myszkowa,

– Voucher – kolacja dla 2 osób ufundowana przez Hotel „Kinga” Żarki Letnisko.

Tytuł II wice Miss 2020 przypadł Emilii Szycowskiej (nr 2) z Zawiercia. Emilia interesuje się literaturą głównie psychologiczną, podróżami, sportem oraz fotomodelingiem.

II wice Miss 2020 otrzymała:

– biżuterię srebrną pozłacaną ufundowaną przez Firmę Jubilerską Kalota z Częstochowy,

– tablet ufundowany przez Starostwo Powiatowe w Częstochowie

– Voucher – kolacja dla 2 osób ufundowana przez Hotel „Kinga” Żarki Letnisko,

– Voucher – pobyt weekendowy dla 2 osób ufundowany przez Ośrodek Wypoczynkowy „Orle Gniazdo” w Hucisku.

Pozostałe kandydatki otrzymały karnety Wellness Fitness od Studia Figura

w Koziegłówkach.

Zieloną Kartę, czyli promocję do regionalnego etapu Wyborów Miss Śląska 2020 otrzymała kandydatka numer 6 Kamila Rumin.

Wśród nastolatek tytuł Miss Jury Nastolatek 2020 zdobyła Maja Sychowicz – kandydatka nr 5 – Myszkowianka, która interesuje się siatkówką i podróżami. W przyszłości chciałaby zostać dietetykiem i trenerem personalnym.

Miss Jury Nastolatek 2020 otrzymała:

– złotą biżuterię ufundowaną przez Firmę Jubilerską Kalota z Częstochowy,

– zegarek marki Donna Karen New York – ufundowany przez Salon Zegarmistrzowski Rybiccy z Częstochowy,

– biżuterię ufundowaną przez Starostwo Powiatowe w Będzinie,

– tablet ufundowany przez Starostwo Powiatowe w Zawierciu,

– bon upominkowy ufundowany przez Firmę Jubilerską Kosovski z Myszkowa,

– zestaw kosmetyków – ufundowany przez Firmę Avon.

I wice Miss Jury Nastolatek 2020 a także Miss Publiczności została Aleksandra Flak

(nr 6), która pochodzi z Lgoty Górnej. Aleksandra, uwielbia sporty zimowe i taniec,

a w przyszłości chciałaby zostać stomatologiem lub pielęgniarką.

I wice Miss Jury Nastolatek 2020 otrzymała:

– złotą biżuterię ufundowaną przez Firmę Jubilerską Kalota z Częstochowy,

– tablet ufundowany przez Starostwo Powiatowe w Kłobucku,

– bon upominkowy ufundowany przez Firmę Jubilerską Kosovski z Myszkowa.

Miss Publiczności Nastolatek 2020 otrzymała:

– zestaw głośników ufundowany przez Starostwo Powiatowe w Myszkowie

– bon upominkowy ufundowany przez Firmę Jubilerską Kosovski z Myszkowa

– voucher – pobyt weekendowy dla 2 osób ufundowany przez Ośrodek Wypoczynkowy „Orle Gniazdo” w Hucisku.

– voucher – „Aktywna kolacja” ufundowana przez Kukubarę z Myszkowa

– zestaw kosmetyków ufundowany przez Firmę AVON

Tytuł II wice Miss Nastolatek 2020 otrzymała Kinga Szatan z numerem 7, pochodząca

z Koziegłówek. Kocha sport i muzykę, a w przyszłości chciałaby zostać weterynarzem.

II wice Miss Jury Nastolatek 2020 otrzymała:

– biżuterię srebrną pozłacaną ufundowaną przez Firmę Jubilerską Kalota z Częstochowy,

– tablet ufundowany przez Starostwo Powiatowe w Częstochowie

– Voucher – pobyt weekendowy dla 2 osób ufundowany przez Ośrodek Wypoczynkowy „Orle Gniazdo” w Hucisku.

Pozostałe Kandydatki otrzymały upominki od Firmy AVON.

Ponadto wszystkie uczestniczki Konkursu Miss Jury 2020 i Miss Jury Nastolatek 2020 otrzymały:

– długopisy marki Parker ufundowane przez Burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy

p. Jacka Ślęczkę,

– bon podarunkowy – karnet miesięczny Poen Gym ufundowany przez Medi Gym Fitness Club w Koziegłowach

– bon upominkowy ufundowany przez Centrum Dietetyczne Natur House w Myszkowie.

Podczas finału na scenie wystąpili Lidia Kopania, reprezentantka Polski w Konkursie Eurowizji ,13-letnia Amelia Cierpiał, wokalistka i skrzypaczka. Wystąpił również duet taneczny Studia Tańca Step By Step i Szkoły Tańca ,,DOBROWOLSCY” z Częstochowy.

Część artystyczną uświetniły Członkinie Koziegłowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, oraz Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów w Koziegłowach prezentując show taneczne. Choreografie dla Pań przygotowała Dyrektor MGOPK w Koziegłowach p. Renata Garleja.

Ponadto składamy serdeczne podziękowania sponsorom, którzy wsparli nas finansowo:

Sponsor Główny:

ADAL- Justyna i Adam Gil

Firma SOKPOL- p. Sylvia i Roman Sobczyk.

Sponsor wspierający:

Międzypowiatowy Bank Spółdzielczy w Myszkowie – Prezes Zofia Jakubczyk

PBS Budulec Mrówka Myszków- -Janusz Duda

Firma Agnez – Sławomir Pędziach

Studio Florystyczne Bella Rosa- Izabela Ciastko

Firma Ubezpieczająca MAS-CAR- z Myszkowa Izabela i Tomasz Masłoń

Firma DUOO FEST- Sławomir Grupner

Złoty Bażant -Restauracja

Drukarnia Prograf Group z Blachowni – Tomasz Ginał

Dziękujemy również za współpracę Mediom:

iTV Region

eKobietki.pl

Gazeta Myszkowska, Kurier Zawierciański , – Red. Jarosław Mazanek

Dziennik Zachodni i naszemiasto.pl Red. Bartłomiej Romanek

Życie Częstochowy – Red. Bartłomiej Mazur

Radio Granda

Twoja Polska Stacja red. Piotr Mrówka

Kurier Zawierciański

Zdrowa Częstochowa Gazeta Regionalna Red. Jakub Stachurski

szukajcie.pl

Ty i okolice

Gazeta Regionalna.com- Red. Iga Bazan

Częstochowa Centrum

Demokratyczna – Red. Katarzyna Kieras

Składamy również podziękowanie dla Łukasza i Marcina Macherzyńskich ze Studia Filmowego za obsługę filmową, a także dla Grzegorza Maciąg i Krzysztofa Popiół z Jurasic Photo Team – za fotorelację.