V Otwarty Festiwal Artystyczny „Scena dla Ciebie”

Termin V Otwartego Festiwalu Artystycznego „Scena dla Ciebie”  zostaje przeniesiony na dzień

22. 05.2019 roku.

Karty zgłoszeń należy przedłożyć w sekretariacie MGOPK w Koziegłowach do dnia 6.05.2019 roku.

„Spotkanie Wokół Filmu”

Życzenia Świąteczne

XV Jubileuszowy Przegląd Pieśni Pasyjnej i Pokutnej

Zdjęcia Promyk

Gofry 111

Zazieleń się z nami na WIOSNĘ

Uwaga!

Biblioteka nieczynna z powodu remontu do dnia 30 marca 2019 r

Przepraszamy !

gofry

Ślubowanie małych strażaków

Zapraszamy na spektakl TELEWIZJA KŁAMIE

 

„Telewizja kłamie” to wybuchowa mieszanka teatru i kabaretu.
Tamara Arciuch, Bartek Kasprzykowski, Bartosz Opania i Adam
Fidusiewicz wcielając się w postacie znanych prezenterów telewizyjnych pokazują nie tylko co się dzieje na oczach telewidza, ale i to co się dzieje w telewizyjnym studiu po wyłączeniu po zejściu z wizji.
Widzowie spektaklu wreszcie będą mogą zobaczyć jak zachowują się  ich ulubieńcy gdy telewizyjny uśmiech schodzi im z twarzy. Gwiazdy szklanego ekranu takie jak Krzysztof Wybisz, Tomasz Karmel, \Marcin Prochop, Gosia Rożenek i Krzysztof Zniemiec.
Czy zbieżność nazwisk jest przypadkowa? Ocenicie Państwo sami.
Cała prawda o kłamstwach telewizji w doborowej obsadzie.
Tamara Arciuch jako Ania Lawendowska,
Adam Fidusiewicz jako Krzysztof Wybisz,
Bartek Kasprzykowski jako Maciej Dobor,
Bartosz Opania jako ojciec Tadeusz.
Na scenie pojawią się też Krzysztof Zniemiec, Tomasz Karmel i Marcin Prochop…
Autor spektaklu, Michał Paszczyk z kabaretu Paranienormalni,
gwarantuje, bardzo dużą dawkę wyśmienitego humoru.
Spektakl grany jest bez przerwy i trwa ok. 100 minut choć…czasami reakcje widzów potrafiły wydłużyć spektakl o 10/15 minut. Widzowie biorą udział w spektaklu wybierając w odpowiednich momentach
telewizję , którą chcą oglądać w danej chwili.
A do wyboru mają TVN, TVP, Polsat, TV Trwam.
Spektakl przeznaczony jest dla widza 16+

Artystyczne Warsztaty Rodzinne – Wiosenne Filcowanie

Wiosna Kobiet

Zapisy na Wiosnę Kobiet 2019 zaczynają się od poniedziałku  25.02.2019. Zapraszamy!

Ferie 2019

Bransoletki

 

Z myślą o naszych małych kobietkach postanowiliśmy zorganizować zajęcia z tworzenia biżuterii. Wykonywaliśmy bransoletki z kamieni naturalnych nawlekanych na gumki jubilerskie. Aby zapanowała zgoda i by wszystkim starczyło budulca na bransoletki wykonaliśmy wszystkie takie same. Będą super pamiątką po tegorocznych feriach. Myślę, że warto było pomęczyć się z tymi niesfornymi kamykami.

Ptaki z gliny

Na kolejnych zajęciach pracowaliśmy z gliną samoutwardzalną. Zgodnie postanowiliśmy wykonać wszyscy takie same ptaki. Gotowe dzieła zostawiliśmy na kilka dni by dobrze wyschły. Na kolejnych zajęciach malowaliśmy je farbami próbując odtworzyć barwy naturalnych ptaków i tworząc kolorowe wymyślone rajskie ptaki. Myślę, że będą piękną wiosenną ozdobą w niejednym domu.

String-art

Na walentynki zaprosiłam dzieci do pracowni razem z młotkami, tak to nie żart. Tworzyliśmy obrazy malowane nitką, tak zwaną techniką string-art. Potrzebne były młotki do zamocowania gwoździ wyznaczających kontury naszych rysunków. Oczywiście tematyka prac związana była z obchodzonym świętem, królowały zatem serduszka.

Pizzobranie

Tradycją jest, że w naszej pracowni dużo pichcimy. I tym razem nie może się obyć bez warsztatów kulinarnych i naszej pysznej pizzy. W piątek 15 lutego było nasze święto piekliśmy domową pizzę z naszymi ulubionymi składnikami. Trzeba było długo czekać na ten smakołyk, ale się opłacało. Pizza jak zwykle wyszła wspaniała i szybko zniknęła.

Eko – warsztaty

Kolejny raz pokazałam naszym uczestnikom jak w prosty sposób przy użyciu paru produktów wyczarować coś nowego i przydatnego ze śmieci. Tym razem odpuściliśmy ulubionym butelkom pet i przerzuciliśmy się na puszki. Przy użyciu filcu, paru szablonów z internetu i kleju na gorąco zmieniliśmy je w przyborniki na kredki lub inne przedmioty.

Pączkowanie

I tym razem nasze panie z KGW Mokrzeszanki nas nie zawiodły i przygotowały słodką ucztę dla naszych milusińskich. W czwartek panie upiekły dla dzieci pączki oraz faworki. Mali kucharze musieli jednak także troszkę popracować, sami wałkowali ciasto na faworki i sami je wykrawali i przeplatali. To był wspaniały słodki czwartek. Oprócz słodkości panie przygotowały dla dzieci także poczęstunek w postaci kiełbasek wprawdzie nie z ogniska tylko piekarnika, ale były równie smaczne co pączki.

Dziękujemy paniom za miło wspólnie spędzony czas i polecamy się na przyszłość.

Magnesy na lodówkę

Ostatnimi warsztatami podczas naszych wspólnych feryjnych zajęć były zajęcia na których wspólnie malowaliśmy gipsowe odlewy i montowaliśmy do nich magnesy. W taki prosty sposób powstały bajkowe kolorowe przywieszki na lodówkę.

Mam nadzieję, że dzieciaki miło z nami spędziły czas. Każdy znalazł coś dla siebie. Był czas na artystyczne uniesienia, czas na zabawę przy komputerze i odrobinę ruchu przy tenisie stołowym i bilardzie oraz na basenie w Łazach. Jak zazwyczaj mydło i powidło, ale przecież o to chodzi, by każdy się u nas odnalazł 🙂

Zimowe Warsztaty Artystyczne w MGOPK

11-22.02.2019

Na czas ferii w dniach 11- 22 luty Miejsko – Gminny Ośrodek Promocji Kultury w Koziegłowach przygotował ciekawy i inspirujący program zajęć dla dzieci z Gminy Koziegłowy.

Program ten miał charakter warsztatowy pod nazwą „Zimowe Warsztaty Artystyczne” z MGOPK. W programie znalazły się: Warsztaty „Nitką malowane”, „Zimowe magnesy na lodówkę”, ”Kamyczkowa biżuteria”, „Organizer na przybory”.

Dzieci pracowały z ochotą i z ciekawością podchodziły do każdego tematu, ponieważ z niektórymi technikami miały styczność pierwszy raz. Każde dziecko cieszyła też możliwość zabrania do domu zrobionych przez siebie prac.

Przygotowano również ,,Bajkowe opowieści” dla fanów kina. Codziennie w godzinach porannych dzieci mogły przenieść się w świat swoich ulubionych bohaterów.

Jak co roku wszystkie świetlicowe dzieciaki mogły poszaleć w Parku Wodnym w Łazach. Ponad dwie godziny we wtorkowy poranek wodnego szaleństwa, śmiechu i zabawy sprawiły wiele radości dzieciom i ich opiekunom.

Dużym zainteresowaniem najmłodszych cieszyły się warsztaty kulinarne „Zdrówko na talerzu” przeprowadzone przez Panią Iwonę Chmurzewską z WODR- oddz. Myszków, Na pierwszy ogień poszły sałatki owocowe, a potem odbył się konkurs na zdrowe, wiosenne kanapeczki. Dzieciaki ochoczo przystąpiły do dzieła i powstały prawdziwe arcydzieła kulinarne, które później równie ochoczo zostały zjedzone.

Niezapomnianych wrażeń dostarczyła im także wizyta w naszej Bibliotece , gdzie spotkały się z Panią Haliną Kośną, która przedstawiła różne lalki występujące w teatrze. Potem mogły same stworzyć postacie i scenariusze ażeby je zaprezentować w oknie teatrzyku. Zabawa była świetna, do tego cały czas towarzyszyły im piosenki i wyliczanki dziecięce prezentowane przez naszego Gościa.

W ostatnim punkcie przygotowanego programu była wizyta w Fitnes Club MEDY GYM. Wszyscy byli zafascynowani spotkaniem z trenerem na siłowni. Do naszej dyspozycji były bieżnie, rowerki i sprzęt treningowy. Miejmy nadzieję, że to spotkanie w przyszłości zachęci do aktywności fizycznej.

Składamy w tym miejscu podziękowania Panu Mateuszowi Kolasie za poświęcony naszym milusińskim czas.

Podsumowując: Tegoroczny program „Zimowych Warsztatów Artystycznych” był skierowany do dzieci, które ferie spędzały w naszej Gminie. Przez dwa tygodnie MGOPK w Koziegłowach zapewnił wszystkim swoim podopiecznym różne i ciekawe formy aktywnego spędzania wolnego czasu.

Zachęcamy do odwiedzania naszej strony, gdzie w najbliższym czasie pojawią się na pewno nowe pomysły na ciekawe i inspirujące warsztaty.

Próby odwołane

W Ferie zimowe

próby GZPiT  Koziegłowy zostają

odwołane.

Artystyczne Warsztaty Zimowe

Bal Mecenasa Kultury 2018

9.02.2019

9 lutego 2019 roku mieliśmy możliwość do podziękowania wszystkim osobom, firmom i instytucjom za wsparcie Gminy i Miasta Koziegłowy w zakresie kultury na corocznym Balu Mecenasa Kultury 2018.

Mecenas Kultury 2018, dzięki uprzejmości właścicielki restauracji Pani Sylwii Piekarczyk, odbył się w Ośrodku Szkoleniowo – Wypoczynkowym ,,Zacisze” w Rzeniszów – Łazy.

Uroczystość Nominacji „Mecenasa Kultury 2018” poprowadził znany aktor, śpiewak operowy z Teatru Wielkiego w Łodzi Pan Kazimierz Kowalski.

Oficjalnego rozpoczęcia Balu dokonał Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Pan Jacek Ślęczka oraz Dyrektor MGOPK w Koziegłowach Pani Renata Garleja, którzy podziękowali wszystkim osobom zaangażowanym w rozwój kultury na terenie Gminy Koziegłowy.

Wśród wielu dostojnych gości, przedstawicieli świata biznesu, samorządowców, a także organizacji współpracujących z MGOPK w Koziegłowach, mogliśmy powitać min.: Posła na Sejm RP Pana Mariusza Trepkę, Starostę Powiatu Myszkowskiego Pana Piotra Kołodziejczyka, Vice Starostę Powiatu Myszkowskiego Pana Mariusza Morawca.

Tradycją Nominacji i Balu Mecenasa jest prezentacja multimedialna na której zostały ukazane działania kulturalne w 2018 r., które cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Tak wiele interesujących i różnorodnych działań kulturalnych nie mogłyby zostać zrealizowane bez zaangażowania i udziału ludzi dobrej woli.

Tytuł „Mecenas Kultury 2018” został przyznany w czterech kategoriach: Sponsor Finansowy, Sponsor Rzeczowy, „Pomocna dłoń”, Altruista oraz Mentor Kultury.

Z pośród wielu nominowanych, w dniu 10 stycznia 2019r., Honorowa Kapituła, wybrała laureatów i przyznała tytuły Mecenasa Kultury 2018. Tego niełatwego zadania w tym roku podjęli się: Małgorzata Majer- Dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie, Anna Łuszczyk- Matyja – instruktor w MGOPK, Sylwia Muc- pracownik MGOPK, Łukasz Chojnacki- instruktor w MGOPK, Roman Noszczyk – właściciel Firmy Osikowa Dolina w Koziegłowach.

Kapituła dokonała analizy działalności Miejsko-Gminnego Ośrodka Promocji Kultury biorąc pod uwagę przede wszystkim takie działania i imprezy wiodące jak: Wiosna Kobiet, Gminny Dzień Dziecka, Świętojańska Noc Zakochanych, Dni Gminy i Miasta Koziegłowy, Sąsiedzki Festiwal Ciast z Sołectwami: Postęp, Rzeniszów, Koziegłówki, Cynków, V Turniej Sołectw ,, Jak dobrze mieć sąsiada”, IV Festiwal Miłośników Koni i Muzyki ,,Z kopyta”, Dożynki Gminne, Projekt ,,Niepodległa”( Koncert Pieśnią Malowany, Spektakl Teatralny ,,Bajkowy pociąg do wolności”, Polonez dla Niepodległej) oraz Mikołajki.

W pierwszej kategorii – Sponsor Finansowy – nominowanymi zostali:

1) WOMIR- SPA Rzeniszów

2) PPHU ADAL- Koziegłówki

3) SOKPOL SP.z oo – Myszków

4) PSB- BUDULEC- Myszków

5) PPHU ORION- Poraj

6) PHU ODYS Koziegłowy

7 )Hurtownia Rolniczo- Ogrodnicza Farmer Pińczyce

8) PPH SOFI- Koziegłowy

9) Denar Travel- Myszków

10) Firma MATPOL

11) PZU Ubezpieczenia Jolanta Stępień

12) Firma WTÓREX

13) FPHU Jodełka

W kategorii – Sponsor Rzeczowy – Kapituła Honorowa postanowiła wyróżnić Firmy:

1) Hotel ,,Czardasz” Koziegłowy

2) Agencja Gwarant Security Katowice

3))Ośrodek Wypoczynkowy Orle Gniazdo- Urszula Jędrusińska

4) Kukubara Bowling Center Myszków

5) Ośrodek Szkoleniowo Wypoczynkowy ,,Zacisze”

6) Firma AGA Grzegorz Musialik

7) ) Fitnes Club MEDI GYM – Koziegłowy

8) F.H ,,Grześ”- Wojsławice

9) Natura& Człowiek- Centrum Ogrodnicze- Koziegłowy

10) Firma DUOFEST – Catering – Koszęcin

11) Kwiaciarnia Bella Rosa – Częstochowa

W Kategorii „Pomocna Dłoń” nominowane zostały Firmy, Organizacje, Stowarzyszenia, które służyły pomocą i wspierały działania kulturalne naszej Gminy.:

1) Zespół Usług Komunalnych w Koziegłowach

2) Ochotnicze Straże Pożarne z Gminy Koziegłowy

3) Gminno- Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Koziegłowach

4) Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Myszkowie

5) Rada Sołecka Cynków

6) Koziegłowski Uniwersytet Trzeciego Wieku

7) Związek Emerytów i Rencistów Koziegłowy

8) Ranczo Rosochacz

9) Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Koziegłowy:

– Koło Gospodyń Wiejskich z Cynkowa

– Koło Gospodyń Wiejskich z Gniazdowa

– Koło Gospodyń ,,Ziemianki” z Koziegłów

– Koło Gospodyń Wiejskich z Koziegłówek

– Koło Gospodyń Wiejskich z Krusina

– Koło Gospodyń Wiejskich ,,Lgoczanki” z Lgoty Górnej

– Koło Gospodyń Wiejskich z Lgoty Mokrzesz

– Koło Gospodyń Wiejskich z Markowic

– Koło Gospodyń ,,Mysłowianki” z Mysłowa

– Koło Gospodyń Wiejskich z Mzyk

– Koło Gospodyń Wiejskich z Pustkowia Lgockiego

– Koło Gospodyń Wiejskich z Rzeniszowa

– Koło Gospodyń Wiejskich ze Starej Huty

– Koło Gospodyń Wiejskich z Winowna

– Koło Gospodyń Wiejskich z Wojsławic

W kategorii Altruiści – za bezinteresowną pracę na rzecz działań kulturalnych wyróżnieni zostali:

1) Sylwia Piekarczyk

2) Iwona Chmurzewska

Po wyręczeniu dyplomów i gratulacji wyróżnionym firmom, osobom i instytucjom, które przekazał Burmistrz GiM Koziegłowy Jacek Ślęczka i Dyrektor MGOPK Renata Garleja, przed publicznością zaprezentowała się para taneczna ze Szkoły Tańca Towarzyskiego” Dobrowolscy z Częstochowy. Dali wspaniały popis tańców standardowych.

Publiczność zabawiała również Grupa Rock and Rollowa z Tarnowskich Gór. Młodzi Tancerze wykonali brawurowy popis w mistrzowskim wykonaniu.

Uzupełnieniem części artystycznej był wspaniały Koncert solistek Studia Piosenki działającego w MGOPK Klaudii Jagody i Angeliki Krajewskiej, które już nieraz mogliśmy podziwiać na scenie na różnych uroczystościach w naszej Gminie. Obie młode wokalistki przygotowywała instruktor Pani Anna Łuszczyk Matyja.

Po przedstawieniu Nominowanych osób przyszedł czas na wręczenie Statuetek; Złotych Koziołków, Srebrnych Koziołków, Brązowych Koziołków, Złotych Laurów które zostały specjalnie wykonane na tą wyjątkową okazję oraz Złotych Medali.

W Kategorii Sponsor Finansowy nagrodzeni zostali:

Laur dla :

PSB Budulec Mrówka

SOKPOL SP. z o.o Myszków

PPHU ORION

PHU ODYS

Brązowe Koziołki dla:

PPHU ADAL z Koziegłówek

Srebrne Koziołki dla:

SoNa z Koziegłówek

Złote Koziołki dla:

Womir-Spa Dobrowianka Rzeniszów

Statuetki wyręczył Poseł na Sejm RP Pan Mariusz Trepka.

 W Kategorii Sponsor Rzeczowy nagrodzeni zostali:

Laur dla :

Kukubara Bowling Center Myszków

Brązowe Koziołki dla:

Ośrodek Wypoczynkowy „Orle Gniazdo” z Huciska

Srebrne Koziołki dla:

Agencja Gwarant Security Katowice

Złote Koziołki dla:

Hotel, Karczma „Czardasz” Koziegłowy”

Nagrody wyręczył Starosta Powiatu Myszkowskiego Pan Piotr Kołodziejczyk.

W Kategorii „Pomocna Dłoń” nagrodzeni zostali:

Złote Medale dla:

Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Koziegłowy

Złote Medale wyręczył Burmistrz GiM Koziegłowy Pan Jacek Ślęczka.

W Kategorii „Pomocna Dłoń” nagrodzeni zostali:

Złoty Koziołek dla:

Pani Sylwii Piekarczyk

Statuetkę wyręczył Vice Starosta Powiatu Myszkowskiego Pan Mariusz Morawiec.

Poza wyżej wymienionym kategoriami na tegorocznej gali Mecenasa Kultury 2018 wręczono statuetki Mentora Kultury dla:

Złote Laury dla:

Jadwiga Wiśniewska – Poseł do Parlamentu Europejskiego

Piotr Kołodziejczyk – Wice-Wojewoda Województwa Śląskiego a obecnie Starosta Powiatu Myszkowskiego

Jacek Ślęczka – Burmistrz GiM Koziegłowy

Joanna Kołodziejczyk – Przewodnicząca Rady Gminy i Miasta Koziegłowy

Te wyjątkowe Statuetki wyręczyła Pani Dyrektor MGOPK w Koziegłowach Pani Renata Garleja.

W tym roku zostało przyznane również Specjalne Wyróżnienie dla:

Międzypowiatowego Banku Spółdzielczego w Myszkowie.

Po części oficjalnej rozpoczął się Bal Mecenasa Kultury 2018r. Zgodnie z naszą tradycją, o tytuł Króla i Królowej Balu rywalizowało 5 par.

Komisja w składzie: Mariusz Morawiec – Vice Starosta Powiatu Myszkowskiego, Bożena Kolasa – Kierownik Biblioteki Publicznej w Koziegłowach, Grażyna Kuźba – Prezes Koziegłowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Agnieszka Kłys – Dyrektor Gminno Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Andrzej Szustak – Radny Gminy i Miasta Koziegłowy, Dariusz Stuła – Radny Gminy i Miasta Koziegłowy, oceniała tańczące pary. Jury po długiej dyskusji potwierdziło, że wybór był niesamowicie trudny. Zaszczytny tytuł Królowej Balu przyznało – Pani Natalii Wiśniewskiej, natomiast Króla Balu Panu Tomaszowi Lebiockiemu. Para w diamentowych koronach i niepowtarzalnym stroju uszytym specjalnie na tą okazję odtańczyła wspólny taniec.

Burmistrz GiM Koziegłowy Pan Jacek Ślęczka oraz Dyrektor MGOPK w Koziegłowach Pani Renata Garleja serdecznie dziękują wszystkim sponsorom, gościom, laureatom Balu Mecenasa Kultury 2018 za wkład w życie kulturalne gminy Koziegłowy. Dziękujemy za przychylność, wsparcie i pomoc przy organizacji wielu inicjatyw kulturalnych w naszej gminie.

Serdeczne podziękowania kierujemy również wszystkim, którzy przyczynili się by ta dzisiejsza uroczystość była tak wyjątkowa, w szczególności:

Państwu Sylwii i Adamowi Piekarczyk – właścicielom Ośrodka Szkoleniowo- Wypoczynkowego ,,Zacisze”. To tutaj mamy już po raz kolejny zaszczyt gościć Państwa na Nominacjach i Balu Mecenasa Kultury 2018.

PPHU ADAL Justynie i Adamowi Gil – za ufundowanie napoi alkoholowych,

Agencji Gwarant Securite z Katowic – za ufundowanie tortu;

Firmie Womir- Spa Dobrowianka – za zimne napoje;

Firmie SoNa Halinie i Marianowi Nawrot – za produkty rybne;

Firmie SOKPOL – za ufundowanie soków owocowych;

Delikatesom Centrum Koziegłowy – za część warzyw;

Kołom Gospodyń Wiejskich z Gminy Koziegłowy – za pyszne ciasta;

Pani Bożenie Będuskiej – za uszycie i przekazanie sukni dla Królowej Balu.

 


            

Koncert Kolęd i Pastorałek „KOLĘDOWO”

27. 01. 2019

 

27 stycznia 2019 roku w Sanktuarium św. Jana Marii Vianney`a w Mzykach odbył się wyjątkowy koncert kolęd i pastorałek „KOLĘDOWO”. Wystąpiła znana wokalistka Magda Steczkowska przy akompaniamencie Michała Jurkiewicza. W repertuarze artystki znalazły się znane i mniej znane kolędy oraz pastorałki.

Niesamowita atmosfera całego koncertu udzieliła się całej publiczności, która wtórowała za wokalistką „na kolędowo”. Całe Sanktuarium rozbrzmiewało anielskimi głosami. Ta atmosfera towarzyszyła do końca Koncertu. Na pewno każdy z nas, kto uczestniczył w tym wydarzeniu wyniósł coś wyjątkowego dla siebie.

Słowa podziękowania kierujemy do ks. Tadeusza Nowaka kustosza Sanktuarium, a także do Burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy Pana Jacka Ślęczki oraz Pani Sołtys Bożeny Konopki wraz Kołem KGW i społeczności Mzyk.

Koncert Noworoczny

13.01.2019

 

 

 

 

W niedzielę 13 stycznia 2019 roku na scenie widowiskowej Miejsko Gminnego Ośrodka Promocji Kultury w Koziegłowach odbył się Koncert Noworoczny pod Honorowym Patronatem Burmistrza GiM Koziegłowy Pana Jacka Ślęczki oraz 27 Finał Orkiestry Świątecznej Orkiestry. Wolontariusze w trakcie trwania całego Koncertu prowadzili licytacje a ogólna kwota zebrana na terenie naszej Gminy to ponad 18 tysięcy złotych.

Dorobek naszych artystów zainaugurowała Gminna Orkiestra Dęta z Koziegłów, pracująca pod batutą kapelmistrza Henryka Nowaka, która wykonała wiązankę melodii wpisujących się w klimaty karnawałowe.

Następnie wystąpili soliści z Studia Piosenki: Natalia Feret, Roksana Dyrka, Karolina Garleja, Wiktoria Konieczniak, Klaudia Jagoda i Angelika Krajewska którzy zaśpiewali kilka znakomitych piosenek oraz Anna Matyja na gitarze elektrycznej w repertuarze rockowym. Trzeba podkreślić, że młodzi wykonawcy w minionym roku zdobywali liczne nagrody i wyróżnienia.

Ten radosny nastrój odczuć było można przez kolejne godziny Koncertu.

Gromkie brawa otrzymały także Panie z Koziegłowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku za wykonanie tanecznego show. Publiczność zachwyciły barwne stroje i dynamika tańca.

Formacja Tańca Nowoczesnego ,,Pokusa” z Koziegłów, Grupa Teatralna ,,SPONTAN” oraz Stowarzyszenie ,,Moc Pokoleń” z Myszkowa pod kierunkiem choreograf Katarzyny Miklas wystąpili zaś w spektaklu „ Świąteczne Spotkanie”.

Podczas koncertu nie mogło zabraknąć występu Gminnego Zespołu Pieśni i Tańca „ Koziegłowy. Grupa dziecięca zatańczyła taniec „Owczareczek”w swojej premierowej odsłonie. Grupa młodzieżowa w pięknym i godnym stylu ze staropolskim gestem zatańczyła Poloneza oraz Krakowiaka, zaś grupa dorosła zaśpiewała i zatańczyła w takt walczyka „ Zachodzi słoneczko”.

Niezapomnianych wrażeń dostarczyła Nam Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Pińczyc. Ci młodzi ludzie pod opieką kapelmistrza Wojciecha Pompki dali wspaniały koncert . Publiczność to doceniła owacjami na stojąco. Bisowali kilka razy , publiczność nie pozwalała im zejść ze sceny

W trakcie Koncertu Noworocznego ogłaszane są już od kilku lat wyniki konkursu ,,Zaczarowana choinka” . Konkurs przeprowadzany jest wśród Świetlic działających na terenie Gminy. W tegorocznej edycji każda ze Świetlic otrzymała kosze słodyczy ufundowane przez Burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy oraz nagrody pieniężne sfinansowane przez nasza Instytucję .

Świetlica „Ferajna” Wojsławice                             Świetlica „Pomysłolandia” Gniazdów

      Świetlica „Przebojowa Ekipa ” Mzyki                   Świetlica „Zielony Domek” Cynków

      Świetlica „Pod Aniołem ” Pińczyce                   Świetlica „Promyk” Rzeniszów

Pracownia Orange  Lgota Mokrzesz

Koncert Noworoczny był okazją do zaprezentowania naszych rodzimych artystów, którzy wkładają wiele pracy i serca w swoją pracę sceniczną.

Dyrektor MGOPK w Koziegłowach Pani Renata Garleja prowadząc imprezę gorąco dziękowała wszystkim artystom i instruktorom za całoroczną pracę i wkład kulturowy na rzecz Gminy i Miasta Koziegłowy. Szczególnie ciepłe słowa kieruje do licznie zgromadzonej publiczności. To oni tworzą wyjątkową atmosferę która udziela się nie tylko występującym artystą ale otacza Nas wszystkich i zachęca do dalszych działań.