Gminny Dzień Dziecka

Warsztaty wyjazdowe do Żarek

Ogłoszenie o naborze do Gminnego Zespołu Pieśni i Tańca „Koziegłowy”

.

Nabór do Orkiestry

Nabór do Gminnej Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Pińczycach

Sąsiedzki Festiwal Ciast

 

 

 

REGULAMIN KONKURSU NA WYPIEK DOMOWYCH CIAST

KARTA ZGŁOSZENIA

Scena dla Ciebie

OGRÓD TWORZY SIĘ PRZEZ CAŁE ŻYCIE

Widowisko ELSA – KRÓLOWA ARENDELLE

Życzenia Świąteczne

Warsztaty „Palmy wielkanocne z wiór osikowych”

Wiosna Kobiet

OSOBOWOŚĆ ROKU 2017 Kategoria KULTURA – Finał

OSOBOWOŚĆ ROKU 2017 Kategoria KULTURA – Finał

Nasza Pani Dyrektor MGOPK  w Koziegłowach, Renata Garleja,  nominowana została do tytułu Osobowość Roku 2017 w plebiscycie Dziennika Zachodniego

Z wielkim sukcesem zdobyła pierwsze miejsce w swojej Kategorii Kultura oraz pierwsze miejsce wśród wszystkich uczestników pozostałych kategorii w powiecie myszkowskim.

 

„To dla mnie  ogromne wyróżnienie i zaszczyt. Dziękuję wszystkim, którzy oddali na mnie głos. Zwycięstwo              w plebiscycie to wygrana nie tylko moja, ale naszej Gminy Koziegłowy  i  Instytucji Kultury, w której mam przyjemność    organizować życie kulturalne mieszkańcom”

 

 

 

 

Kapituła konkursu ogłoszonego przez Dziennik Zachodni Osobowość Roku 2017 doceniła działania Pani Dyrektor w kategorii Kultura,  za organizację całej masy autorskich imprez angażujących lokalną społeczność takich, jak: Turniej Sołectw, Nasze Koziegłowy i okolice, Dni Gminy i Miasta Koziegłowy, Słowiańska Noc Zakochanych

W środę 31 stycznia 2018r. o godz. 22 zakończył się pierwszy etap głosowania w plebiscycie Osobowość Roku 2017. Czytelnicy docenili osoby, które w mijającym roku zasłużyły się dla lokalnej społeczności.

Od 2  do 14 lutego trwa wojewódzki etap plebiscytu Osobowość Roku 2017

Zachęcamy do głosowania na Dyrektor MGOPK Panią Renatę Garleję

SMS pod nr 72355 o treści KD.177

Koszt jednego SMSa: 2,46 zł z VAT

To będzie nasz wspólny sukces !

Koncert Noworoczny

21.01.2018

Karnawał to okres bali, maskarad, koncertów. To czas zabawy i radości. W myśl tej tradycji MGOPK w Koziegłowach przygotował dla mieszkańców Gminy wyjątkowy Koncert Noworoczny, pod Honorowym Patronatem Burmistrza GiM Koziegłowy Pana Jacka Ślęczki.

Koncert był również okazją do podsumowania całorocznej działalności artystycznej MGOPK.

Zgromadzona publiczność w ten wyjątkowy wieczór przeniosła się na chwilę w świat muzyki i tańca. Były to prawdziwe popisy artystyczne wykonawców i nawet najbardziej wymagający widz mógł coś dla siebie znaleźć.

Jak co roku Koncert Noworoczny zainaugurowała Gminna Orkiestra Dęta z Koziegłów, pracująca pod batutą kapelmistrza Henryka Nowaka. Usłyszeć można było wiązankę popularnych standardów muzycznych, znakomicie wpisujących się w klimaty karnawałowe.

Ten radosny nastrój odczuć było można przez kolejne godziny Koncertu.

Wokalistki: Karolina Garleja, Natalia Feret, Klaudia Jagoda, Wiktoria Konieczniak i Angelika Krajewska ze Studia Piosenki , prowadzonego przez Annę Łuszczyk- Matyja, wykonały kilka znakomitych piosenek. Młode piosenkarki zaprezentowały wysoki poziom artystyczny. Warto wspomnieć, że w minionym roku dziewczyny brały udział w Przeglądach na których zdobywały nagrody i wyróżnienia.

Uśmiechami i gromkimi brawami publiczność nagrodziła występ Zespołu Seniorki Szok z Koziegłowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Ich wykonanie ,,Walca” i ,,Seksapilu” rozgrzała publiczność . Te pełne dynamizmu układy taneczne przygotowała dla Zespołu Dyrektor MGOPK Renata Garleja.

Roztańczony, radosny czas można było odnaleźć w spektaklu ,,Świąteczne Spotkanie”, które przygotowała Formacja Tańca Nowoczesnego ,,Pokusa” z Koziegłów, Grupa Teatralna ,,SPONTAN” oraz Stowarzyszenie ,,Moc Pokoleń” z Myszkowa pod kierunkiem choreograf Katarzyny Miklas.

Grupa młodzieżowa z Gminnego Zespołu Pieśni i Tańca ,,Koziegłowy” zafundowała publiczności barwne, dynamiczne tańce krakowskie z Lajkonikiem na czele.

Karnawał trwa, ale jest to również czas kiedy chętnie śpiewamy kolędy. Podczas Koncertu Noworocznego jeszcze raz można było wspólnie zaśpiewać piękną kolędę ,,Wśród Nocnej Ciszy”. Zagrała i zaśpiewała ją młodzież i dzieci z Ogniska Muzycznego pod kierunkiem instruktora Bartłomieja Chyli. Była to ciekawa aranżacja na gitary i bębny afrykańskie.

Niezapomnianych wrażeń dostarczyła Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Pińczyc. Ci młodzi ludzie pod opieką kapelmistrza Wojciecha Pompki dali wspaniały koncert kolęd. Ich brzmienie roznosiło się po całej sali i nie jednej osobie zakręciła się łezka w oku. Publiczność to doceniła owacjami na stojąco.

Finalnym punktem Koncertu był występ Gminnego Zespołu Pieśni i Tańca ,,Koziegłowy” .

Pastorałka ,,Tylko jedna jest taka noc”, w wykonaniu Zespołu, pozwoliła jeszcze raz poczuć klimat świąt i radość z narodzin Dzieciątka.

Tradycją jest również, że w czasie Koncertu Noworocznego ogłaszane są wyniki konkursu ,,Zaczarowana choinka” . Konkurs przeprowadzany jest wśród Świetlic działających na terenie Gminy.

W tegorocznej edycji każda ze Świetlic otrzymała słodycze i nagrody pieniężne ufundowane przez Burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy.

Koncert Noworoczny był okazją do zaprezentowania naszych rodzimych artystów, którzy wkładają wiele pracy i serca w swoje występy.

Dyrektor MGOPK w Koziegłowach Pani Renata Garleja prowadząc imprezę gorąco dziękowała wszystkim artystom i instruktorom za całoroczną pracę i wkład kulturowy na rzecz Gminy i Miasta Koziegłowy. Szczególnie ciepłe słowa kieruje do licznie zgromadzonej publiczności. To oni tworzą wyjątkową atmosferę która udziela się nie tylko występującym artystą ale otacza Nas wszystkich i zachęca do dalszych działań.

Cieszy Nas wysoki poziom artystyczny i zaangażowanie naszych instruktorów i rodzimych artystów.

Koncert Noworoczny

Koncert Noworoczny

Koncert Noworoczny

Akcja Zima

Tylko jedna jest taka Noc

6.01.2018 r.

 

Boże Narodzenie to piękne, radosne święto, nierozerwalnie związane ze śpiewaniem kolęd i pastorałek. Na ten czas czekamy cały rok. Śpiewamy je w kościołach, domu i na koncertach. Rozbrzmiewają aż do Święta Ofiarowania Pańskiego.

W tym roku mieliśmy okazję uczestniczyć w wyjątkowym Koncercie Kolęd, który odbył się 6 stycznia w MGOPK, a wyjątkowym, bo miał niepowtarzalną oprawę.

6 stycznia to święto Objawienia Pańskiego potocznie zwane Świętem Trzech Króli. W dniu tym wiele miast organizuje tradycyjne Orszaki. Nawiązując do tradycji, już od kilku lat, Orszak Trzech Króli przemierza również ulice Koziegłów. Barwny Orszak rozświetlony pochodniami, lampionami wyruszył spod kościoła Marii Magdaleny i wprowadził wprost na Koncert Kolęd do MGOPK.

Gościem tegorocznego Koncertu Kolęd był młody wokalista Antek Smykiewicz. Podczas Koncertu rozbrzmiewały znane, popularne kolędy, co dało okazję do wspólnego śpiewania. Dosłownie cała sala jeszcze raz przeżywała radość z narodzin Dzieciątka. Dla słuchaczy była to również okazja do wspólnego zaśpiewania kolęd razem z wokalistą. Stąd na scenie nie brakowało, dzieci, młodzieży

i dorosłych. Ten świąteczny duch dosłownie unosił się w powietrzu.

Na zakończenie Koncertu Gminny Zespół Pieśni i Tańca ,,Koziegłowy” przygotował dla Gościa niespodziankę. Specjalnie dla Niego wykonał pastorałkę ,,Tylko jedna jest taka Noc” .

Po Koncercie vice- burmistrz Piotr Kołodziejczyk i dyr. MGOPK Renata Garleja wręczyli wokaliście upominki: Anioła wykonanego z wiór osikowych i bukiet kwiatów wraz z serdecznymi życzeniami.

Wśród uczestników Koncertu Kolęd był Sekretarz GiM Koziegłowy Krzysztof Bąk i Ksiądz Proboszcz Robert Nemś oraz zastępca dyrektora Radia Fiat Aleksandra Mieczyńska.

Patronat medialny nad imprezą sprawowali Radio Fiat i portal czestochowskie24.pl. Organizatorami Kolędowania byli: Gmina i Miasto Koziegłowy, MGOPK w Koziegłowach oraz Radio Fiat.

 

81. MP w kolarstwie przełajowym